02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع تورچ

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

تورچ

تورچ یکی از قطعات بسیار مهم و کاربردی در جوش co2 و آرگون می‌باشد که دارای تنوع زیادی از نظر مدل می‌باشد.برای شناخت بیشتر انواع تورچ به ادامه مطلب مراجعه کنید.

در جوش co2 یا آرگون از ابزارها و قطعات مختلفی استفاده می‌شود که هر یک برای کاربردی خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.تورچ یا دسته جزو قطعات مهم و اصلی در این دو نوع جوش می‌باشد.

در جوش co2 و آرگون در قسمت نوک تورچ حرارت بالایی ایجاد می‌شود تا قطعات مورد نظر به یک دیگر متصل شود از طرفی حرارت بالا به مرور زمان باعث ایجاد خرابی و مشکل در قسمت نوک تورچ می‌شود به همین دلیل داشتن یک مکانیزم مناسب برای خنک کاری می‌تواند کمک زیادی به افزایش طول عمر تورچ کند.

تورچ از نظر مکانیزم خنک کاری دارای دو نوع هوا خنک و آب خنک است و همان طور که از نام آن مشخص می‌باشد تفاوت این دو در مکانیزم خنک کاری آن می‌باشد.

تورچ هوا خنک

در تورچ هوا خنک برای خنک کردن قسمت نوک تورچ از گاز محافظ استفاده می‌شود. از تورچ‌های هوا خنک میتوان برای جوش با شدت جریان زیر 200 آمپر با مدت زمان کوتاه استفاده کرد.

تورچ آب خنک

در تورچ آب خنک برای خنک کردن سمت نوک تورچ از آب استفاده می‌شود.برای بهبود عملکرد تورچ بهتر است به آب درون دستگاه مقدار مناسبی ضد یخ اضافه کرد تا از رسوب و خوردگی اتصالات جلوگیری شود.

تورچ آب خنک برای داشتن جوشکاری‌های سنگین و طولانی مدت گزینه بسیار مناسبی می‌باشد.

در هنگام خرید تورچ جوشکاری باید به نوع استفاده از تورچ و حجم جوشکاری دقت کرد تا تورچ مورد نظر حداکثر کارایی را داشته باشد.

نمایش بیشتر