02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

کانکتور

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

کانکتور

استفاده از اینورتر جوش یکی از روش‌های قدیمی و پراستفاده برای اتصال قطعات فلزی است که در آن از قطعات مختلفی استفاده می‌شود و هر قطعه وظیفه‌ای مشخص دارد.

کانکتور یکی از قطعات اینورتر یا دستگاه جوش می‌باشد و همان طور که از نام آن مشخص می‌باشد ، کاربرد آن برای اتصال می‌باشد.در واقع کانکتور نوعی سوکت اتصال است.

کانکتور دارای دو نوع نری و مادگی می‌باشد که نوع مادگی آن درون دستگاه اینورتر و نوع نری آن به سیم متصل می‌شود. این دو قطعه به گونه‌ای ساخته شده اند که به خوبی درون یک دیگر قرار بگیرند.معمولا قسمت نری دارای پین می‌باشد تا بعد از قرار گرفتن در مادگی، در جای خود به خوبی قرار بگیرد و از درون آن خارج نشود.

کانکتور باید به خوبی جریان را از خو عبور دهد از این رو برای ساخت آن باید از فلزاتی استفاده شود که رسانایی بالایی داشته باشد به همین دلیل معمولا برای ساخت آن از فلز برنج استفاده می‌شود.از دیگر مزیت فلز برنج می‌توان به مقاومت بالای آن در برابر حرارت اشاره کرد.

برای ساخت قسمت بیرونی کانکتور از متریال غیر رسانا و عایق استفاده می‌شود که معمولا برای کانکتور نری از پلاستیک با قابلیت خمش مناسب و برای کانکتور مادگی از باکالیتی نسوز استفاده می‌شود.

کانکتور دستگاه جوش دارای مدل‌های مختلفی از نظر توان آمپر است که پر استفاده ترین نوع آن‌ها :

  • کانکتور 25 آمپر
  • کانکتور 50 آمپر
  • کانکتور 75 آمپر

کانکتور 25 و 50 آمپر برای اینورتر و کانکتور 75 آمپر برای دستگاه رکتی فایر (دستگاه جوش بزرگ) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نمایش بیشتر