02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع انبر اتصال جوشکاری

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

انبر اتصال جوشکاری

انبر اتصال جوشکاری جزو قطعات پر استفاده در جوشکاری است که برای کامل کردن مدار در هنگام جوشکاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب رجوع کنید.

جوشکاری به وسیله‌ی اینورتر و الکترود یکی از روش‌های قدیمی برای جوشکاری است که امروزه نیز طرفداران زیادی دارد. جوشکاری به وسیله‌ی اینوتر به دلیل سهولت در استفاده بسیار محبوب می‌باشد.

در این نوع جوشکاری از ابزارها و قطعات مختلفی مثل انبرجوش و انبر اتصال، اینورتر و غیره  استفاده می‌شود.

انبر اتصال یکی از قطعات بسیار پر استفاده در جوشکاری با استفاده از اینورتر است. در واقع کاربرد اصلی انبر اتصال ، همان طور که از نام آن مشخص می‌باشد ایجاد اتصال و مدار بسته است. انبر اتصال باید دارای قابلیت انتقال جریان مناسبی باشد تا بتواند به خوبی جریان را انتقال دهد.

انبر اتصال جوشکاری از دو قسمت اصلی تشکیل شده است:

1.بدنه

2.فک‌ها

بدنه انبر اتصال باید دارای استحکام مناسبی در مقابل ضربه و حرارت داشته باشد از این رو معمولا از جنس آهن ساخته می‌شود.

فک انبر اتصال قسمتی است که مستقیما با جسم در تماس است به همین دلیل این قسمت دارای اهمیت زیادی بوده و باید به خوبی جریان را انتقال دهد.از این رو معمولا از جنس فلزاتی مثل مس ساخته می‌شود.

انبر اتصال جوشکاری نیز همانند انبر جوش دارای ظرفیت مشخصی برای انتقال جربان می‌باشد اما نسبت به انبر جوش دارای بازه‌ی بالاتری می‌باشد.

یکی از مواردی که در هنگام خرید انبر اتصال جوشکاری باید به آن دقت کرد میزان باز شدن فک و همچنین میزان مقاومت فنر فک‌ها است تا انبر به خوبی به قطعه متصل شود.

نمایش بیشتر