02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

تیغ کمان اره

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

راهنمای خرید تیغ اره

استفاده از کمان اره برای برش اجسام مختلف جزو روش‌های پر استفاده از قدیم الایام می‌باشد. بخش اصلی در هنگام برش قطعه، تیغ اره است.  وظیفه‌ی برش و براده برداری را تیغ اره به عهده دارد. در ادامه سعی بر آن داریم تا نکته هایی را درباره خرید تیغ اره مطرح کنیم.

همان طور که گفته شد ، استفاده از اره برای برش اجسام مختلف یکی از روش‌های قدیمی می‌باشد. کمان اره یکی از انواع اره می‌باشد که به دلیل شکل فیزیکی آن به این نام شناخته می‌شود. بخش اصلی در کمان اره که وظیفه‌ی براده برداری را دارد، تیغ کمان اره است.

تیغ کمان اره دارای تعدادی دندانه تیز در قسمت لبه‌ی خود می‌باشد که به وسیله‌ی آن از روی جسم براده برداری می‌کند.  واحد اندازه گیری تعداد دندانه‌های موجود روی لبه تیغ اره با استفاده از TPI بیان می‌شود که مخفف Tooth Per Inches ( دندانه بر اینچ) می‌باشد.

هرچه میزان این عدد بیشتر باشد ، دندانه‌ها بیشتر بوده و تیغ نرم تر است.

تیغ کمان اره باید دارای استحکام بالایی باشد تا در هنگام برش اجسام سخت مثل استیل یا آهن دچار مشکل نشود از این رو معمولا برای ساخت آن از آلیاژ فولاد استفاده می‌شود. یکی از آلیاژ‌های بسیار محبوب برای ساخت تیغ کمان اره ، فولاد تندبر یا HSS است که مقاومت خوبی در برابر حرارت و برش با دور بالا دارد. البته تیغ اره HSS نسبت به فولاد قیمت بالاتری خواهند داشت. اما به همین نسبت می تواند برای برش فلزات سخت تر نیز استفاده شود.

برای فلزات سخت تر مثل استیل ضد زنگ ، تیغ اره هایی از جنس کبالت پیشنهاد می شود. کبالت عنصری با سختی و دمای ذوب بالا و قیمت بسیار بالاست. معمولا از ترکیب فولاد تند برش با درصد خاصی از کبالت در تولید قطعات برش و براده بردار استفاده می شود. کاربرد این متریال گران قیمت فلزات بسیار سخت از جمله استیل و وفولاد سخت کاری شده است.

معمولا اندازه‌ تیغ کمان اره ، اندازه‌ای استاندارد است و برای اره‌های مختلف یکسان است.

نمایش بیشتر