02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

گرد برسر الماس

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

برای سوراخ کردن قطعات مختلف، استفاده از دریل و مته جزو اولین راه‌هایی است که به ذهن می‌رسد، اما گاهی مته کارآمد نبوده و باید از گردبر استفاده کرد.  گردبر سر الماس یکی از انواع گردبر می باشد.برای شناخت بهتر این نوع گردبر، در ادامه با ما همراه باشید.

همان طور که گفته شد گاهی استفاده از مته ، پاسخ گوی نیاز ما نیست و نیاز به سوراخکاری با قطر بیشتری داریم.از این رو از ابزار گردبر استفاده می‌شود. گردبر ابزاری است که عملکرد آن همانند مته می‌باشد با این تفاوت که قطر آن بیشتر از مته است.

گردبر معمولا در اندازه‌های مختلف و قطر‌های متفاوت ساخته می‌شود که بسته به نیاز می‌توان آن را تهیه کرد. به طور کلی گردبر یک استوانه است که در قسمت لبه‌ی برش خود دارای تعدادی دندانه است و با استفاده از آن‌ها عمل براده برداری (سوراخکاری) را انجام می‌دهد.

برای ساخت گردبر معمولا از متریال‌های مختلف استفاده می‌شود که نوع این متریال‌ها مشخص کننده‌‌ی کاربرد گردبر می‌باشد.به بیان دیگر هر گردبر برای سورخاکاری جنسی ساخت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گردبر سر الماس یکی از انواع گردبر می‌باشد که به دلیل داشتن قطعات الماس در قسمت لبه‌ی خود به این نام شناخته می‌شود. الماس به دلیل داشتن سختی بسیار بالا توانایی سوراخکاری بسیار بالایی روی قطعات سخت مثل بتن، استیل، آهن ، فولاد و غیره می‌باشد.

کاربرد اصلی گردبر سر الماس در صنایع مختلف مثل صنایع چوب، آهنگری و غیره است.که شکل و نوع متریال استفاده شده برای ساخت آن مشخص کننده‌ی کاربرد آن است.

معمولا قسمت بدنه‌ و دندانه‌های گردبر سر الماس از جنس فولاد بوده و جنس لبه‌ی دندانه‌ها الماس می‌باشد.( قسمت درگیر با سطح کار دندانه‌ها می‌باشد ).

گردبر سرالماس در قسمت مرکزی خود دارای مته می‌باشد که حکم پایه یا تکیه گاه را دارا می‌باشد.این مته با فرو رفتن در درون جسم از لغزش گردبر جلوگیری می‌کند. با استفاده از آچار آلن می‌توان این مته را باز یا بسته کرد و در صورت کند شدن آن می‌توان مجدد آن را تیز کرد.

نمایش بیشتر