02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع هلدر تراشکاری

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع هلدر تراشکاری

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

معرفی کامل هلدر

برای آشنایی بیشتر با هلدر مطلب زیر را مطالعه کنید :

صنعت حوزه ای بسیار گسترده و پیچیده ای است که دارای انواع مختلف حرفه هاست. برای کار بر روی انواع متریال های مختلف از جمله خانواده بزرگ فلزات می توانیم از فنون مختلف استفاده کنیم. برای فرم دهی، برش، تراش و اعمالی از این دست بر روی فلزات می توان از تجهیزات تراشکاری و یا فرزکاری استفاده کرد.

تراشکاری چیست

هنگامی که به وسیله ابزارآلات تراش‌ کاری سطح درونی یا بیرونی یک قطعه صنعتی را برش یا شیار می دهیم. براده ‌های مربوط به آن را خارج می نماییم، در حقیقت فعالیت تراش ‌کاری انجام داده ‌ایم. قطعه تراش ‌خورده مورد نظر می ‌تواند فلزی یا غیر فلزی بوده که البته در حوزه صنعت بیشتر از قطعاتی استفاده می شود که عملیات تراش ‌کاری بر روی فلزات به کار گرفته شده باشد. در اکثر مواقع ابزارآلات تراش‌ کاری به صورت ثابت در جایگاه خود قرار دارند و قطعه ‌ای که قصد تراش دادن آن را داریم روی ابزارآلات تراش‌ کاری می‌ چرخد. عملیات تراش‌ کاری به طور کلی و در مجموع به وسیله یک لبه برنده در دستگاه تراش‌ کاری به انجام می ‌رسد. ضمنأ جنس قطعه مورد نظر در تراش کاری و شکل فیزیکی آن بسیار مهم است. طوری که این موارد تعیین کننده ابزارهای مختلف برش هستند. بعد از توضیحات بالا و برای نتیجه گیری از مطالب این پاراگراف به طور خلاصه و در تعریفی منسجم، تراشکاری به فرایندی که جهت تولید قطعه ای صنعتی است که دارای شکلی خاص بوده و برای تولید آن می بایست قطعه را با چیزی برش و تراش دهیم می گویند.

ابزار های برش کاری و تراش کاری

در حوزه تراشکاری ابزارهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. برش شاخه ای از تراشکاری است که برای ساخت قطعات جدید از این روش استفاده می شود. برش دارای دستگاه های زیادی است. این دستگاه‌ ها بر اساس فاکتورهای بسیار زیادی و ساعت‌ ها تحقیق و پژوهش ساخته‌ شده و توسعه یافته ‌اند. دستگاه‌ های بسیار پیشرفته ‌ای در دو دهه اخیر برای عملیات تراش کاری تعبیه شده است که از نظر شکل هندسی و جنس ابزار بسیار پیشرفته شده اند. به صورت کلی و در مجموع عملیات تراش کاری چهار نوع دارد که عبارتند از : روتراشی، پیشانی تراشی، کپی تراشی و پروفیل‌های گرد.

اینسرت تراشکاری چیست؟

اینسرت، نام دیگر الماس‌ های تراشکاری است. ابزاری برای تراش و براده برداری از روی سطوح مختلف فلزی که دارای تنوع بسیار بالایی است که این تنوع شامل شکل هندسی، ابعاد و آلیاژ آنها می ‌شود. اینسرت ها در واقع مدل ارتقاع یافته تیغچه‌ های تراشکاری هستند که برای استفاده از آنها دیگر نیازی به تیز کردن نخواهد بود و به راحتی قابل تعویض می باشند.

هلدر چیست

قطعاتی که اینسرت ها بر آن سوار می شوند تا فرایند برش و تراش را انجام دهند هلدر نام دارند. هولدر ها انواع مختلفی دارند. تنوع هلدر ها با توجه به محل، شکل یا جنسی که قرار است تراشیده شود، کاربردشان با هم فرق می کند.

هلدر ها رایج ترین ابزار برای تراشکاری به شمار می روند. از هلدر ها برای تراش سطوح فلزی، پروفیل ها و تراشکاری های مرحله آخر سطوح کار استفاده می شود. از این رو جنس و آلیاژ هلدر ها از مواد سخت تشکیل شده تا مشکلی پیش نیاید. قسمت دسته هلدر، استحکام لازم جهت نگهداری و برش را فراهم می کند. هنگام انتخاب اندازه هلدر های تراشکاری، به استحکام و چگونگی جاگیری این ابزار باید توجه داشت. به عنوان مثال طرز کارکرد هلدر های تراشکاری برش داخل و هلدر های تراشکاری برش خارج تفاوت دارد. همچنین قیمت هلدر تراشکاری داخل با سایر هلدر های دیگر از قبیل هلدر تراشکاری خارج تفاوت دارد.

انواع هلدر

هلدر تراشکاری نقشی اساسی و بی بدیل در حوزه تراشکاری را بر عهده دارد. به طور کلی می توان هلدر را به دو دسته اصلی تقسیم کرد که بسته به نوع کاربرد، دارای انواع و اشکال گوناگونی هستند.

هلدر های فرز سی ان سی

این نوع هلدر ها در دستگاه های فرزکاری یا سی ان سی استفاده می شوند. این دسته با توجه به کارایی که دارند از نام های متفاوتی برخوردارند نظیر هلدر فرز تی، هلدر کف تراش، هلدر بالنویز، هلدر انگشتی، و هلدر اسکروهد.

هلدر های دستگاه تراش ان سی

دسته دوم از هلدر ها همان گونه که از نامش مشخص است، مخصوص دستگاه های تراش ان سی می باشد. این دسته با توجه به کارایی که دارند و طریقه استفاده از آن ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند که در زیر به آن ها اشاره شده است :

هلدر برش

هلدر تو تراش (داخل تراش)

هلدر کف تراش (هلدر مستقیم)

هلدر روتراش (بیرون تراش)

هلدر گام زنی بیرون

هلدر گاه پیشانی

هلدر گام زندی داخل

هلدر دیوار زن

شناخت حروف لاتین بر روی هلدر ها

در حین تراشکاری می توان از ابزارهای مختلفی همانند هلدر استفاده کرد. هلدرهای تراش‌ کاری مطابق با 5 حرف از حروف لاتین شناخته می ‌شوند. در واقع اولین حرف هلدرها ماهیت گیرنده اینسرت است که پنج نوع دارد. حرف دوم هلدر روتراش نشان دهنده شکل ورودی روتراش است. حرف سوم حک ‌شده روی هلدر نشان‌ دهنده زاویه آن می باشد. حرف چهارم مشخص ‌کننده این است که ورودی با چه زاویه ‌ای به هلدر روتراش بسته می ‌شود. بنابراین، حرف چهارم بیان کننده آن است که ابزار از راست یا چپ بسته ‌شود. حرف پنجم یعنی حرف آخر نیز نشان دهنده این است که هلدر روتراش مورد نظر چه اندازه ‌ای دارد، ورودی و طول آن چگونه است.

نمایش بیشتر