02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع فنرهلی کوئل

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

فنر هلی کویل

فنرهلی کویل جزو ابزارهای پر استفاده در محیط‌های صنعتی و کارگاهی است که از آن برای تعمیر رزوه سوراخ استفاده می‌شود.برای آشنایی بیشتر با فنر هلی کویل به ادامه مطلب مراجعه کنید.

رزوه و پیچ جزو روش‌های پر استفاده برای اتصال دو یا چند قطعه به هم می‌باشد که گاها به دلیل مشکلاتی مثل باز و بسته کردن زیاد ، کشیده شدن ، شکستن و غیره رزوه‌های سوراخ  خراب شده و به مرور زمان کارایی اولیه خود را از دست می‌دهد.

یکی از روش‌های حل این مشکل ، سوراخکاری دوباره و ایجاد رزوه جدید است اما این راه حل در محصولات یا قطعاتی که دارای دیواره ضخیم نیستند ، امکان پذیر نیست. بنابراین باید به دنبال راه حلی دیگر بود.

فنر هلی کویل یکی از روش‌های کاربردی برای حل مشکل رزوه است. در این روش از ابزارهایی مثل فنر هلی کویل ، قلاویز هلی کویل و آچار هلی کویل استفاده می‌شود.

روش کارکردن با فنر هلی کویل

در این روش ابتدا سوراخ مورد نظر با استفاده از مته با سایز مناسب سوراخ شده و سپس با استفاده از قلاویز هلی کویل سوراخ ایجاد شده دوباره قلاویز کاری می‌شود. در آخر با استفاده از آچار هلی کویل فنر مورد نظر درون سوراخ قرار می‌گیرد.

سپس در آخر گیره فنر توسط لبه آچار شکسته می‌شود.

در استفاده از فنر هلی کویل یکی از معیارهایی که باید به آن توجه کرد ، قطر ، جنس و شکل فنر هلی کویل می‌باشد تا فنر مورد نظر نهایت کارایی خود را داشته باشد.

برای ساخت فنر هلی کویل معمولا از فلزات سخت مثل فولاد یا کروم وانادیوم استفاده می‌شود تا استحکام و سختی آن بیشینه باشد.

استفاده از فنر هلی کویل می‌تواند کمک به سزایی به تعمیر رزوه‌های محصول کند.

امروزه شرکت‌های مختلفی در زمینه تولید فنرهلی کویل و قطعات مورد نیاز آن فعالیت می‌کنند که محصولات آن دارای کیفیت‌های مختلفی می‌باشد. این تفاوت در کیفیت باعث ایجاد تفاوت در قیمت فنر هلی کویل شده است.

نمایش بیشتر