02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع فرز چتری

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع فرز چتری

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

فرز چتری

فرز چتری یکی از انواع فرز است که به دلیل شکل و نوع شیارهای براده بردار آن به این نام شناخته می شود که کاربرد اصلی فرز چتری برای ایجاد شیار می باشد. برای آشنایی بیشتر با فرز چتری به ادامه مطلب مراجعه کنید.

صنعت تراشکاری یکی از صنایع بسیار مهم و کاربردی است که وابستگی دیگر صنایع به صنعت تراشکاری ، این اهمیت را چندین برابر می کند. صنعت تراشکاری خود دارای بخش های مختلفی است که در هر بخش با استفاده از ابزارهای مختلف و همچنین دستگاه های متفاوت با براده برداری از روی قطعه خام ، قطعه یا محصول مورد نظر ساخته می شود.

فرز کاری یکی از قسمت های بسیار مهم و کاربردی در تراشکاری است که دستگاه اصلی آن دستگاه فرز یا دستگاه فرز CNC می باشد که در آن اصلی ترین قطعه برای براده برداری ، ابزار فرز می باشد. فرز ابزاری است که همان طور که گفته شد ، وظیفه براده برداری و بار برداری از روی قطعه را برعهده دارد.

فرز نیز همانند دیگر ابزارها داری تنوع بسیار بالایی از نظر مدل ، شکل ظاهری و متریال ساخت می باشد که هر یک مختص به کاری خاص و با نامی مشخص خوانده می شود.

فرز چتری یکی از انواع فرز است که به دلیل شکل و نوع شیارها و دندانه های آن به این نام شناخته می شود. فرز چتری دارای ساختاری چتری شکل بوده و شیارهای آن دارای زاویه است.

زاویه شیارهای فرز چتری معمولا در دو نوع 45 درجه و 60 درجه می باشد. از فرز چتری برای ایجاد شیار در قطعات و همچنین براده برداری زاویه دار استفاده می شود.

معمولا کاربرد قطعات ساخته شده توسط فرز چتری برای صنعت قالب سازی می باشد به همین دلیل جزو فرزهای بسیار پر استفاده محسوب می شود.

برای ساخت فرز چتری از فلزات بسیار سخت مثل فولاد یا آلیاژی از فولاد مثل HSS یا HSS-E استفاده می شود. دلیل استفاده از این متریال های سخت ، افزایش سختی و استحکام فرز برای براده برداری از روی متریال های متفاوت و سخت مثل فولاد ، آهن یا دیگر متریال ها می باشد.

فرز چتری نیز همانند دیگر انواع فرز در اندازه های مختلف تولید می شود که بسته به حجم براده برداری و نوع بار برداری باید انتخاب و خریداری شود.

امروزه فرز چتری در توسط شرکت های مختلف و با تنوع بسیار بالا تولید و عرضه می شود که این تنوع در مدل باعث ایجاد تفاوت قیمت فرز چتری موجود در بازار می شود.

در هنگام خرید فرز چتری باید به موارد زیر دقت کرد تا فرز خریداری شده کارایی و کیفیت لازم را داشته باشد:

  • زاویه شیار فرز چتری
  • ابعاد فرز
  • جنس بدنه

برای خرید فرز چتری میتوانید از فروشگاه ابزار ماتریس به صورت حضوری و اینترنتی اقدام نمایید.

نمایش بیشتر