02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع فرز تی T

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع فرز تی T

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

خرید فرز تی

ابزار فرز دارای تنوع بسیار زیادی بوده و فرز تی یا فرز T یکی از انواع آن است که به دلیل شکل ظاهری آن که شبیه به حرف T است به این نام شناخته می شود. برای آشنایی بیشتر با فرز T به ادامه مطلب مراجعه کنید.

تراشکاری جزو صنایع بسیار مهم و کاربردی می باشد که دیگر صنایع به صورت مستقیم و غیر مستقیم به آن وابسته می باشد. این وابستگی اهمیت این صنعت را بیشتر می کند.

تراشکاری صنعتی است که در آن با استفاده از ابزارهای مختلف و دستگاه های گوناگون عمل براده برداری و بار برداری از روی قطعه خام انجام می شود تا قطعه اصلی ساخته شود. تراشکاری خود از بخش های متعددی تشکیل شده است که در هر بخش از ابزار خاص خودش استفاده می شود.

فرز کاری یکی از بخش های تراشکاری می باشد که دستگاه اصلی در آن ، دستگاه فرز CNC می باشد و ابزار اصلی در هنگام براده برداری فرز می باشد.

فرز ابزاری است که به طور کلی دارای دنباله ، شیار و نوک می باشد که وظیفه براده برداری را برعهده دارد. فرز نیز همانند دیگر ابزارها دارای تنوع بسیار بالایی از نظر مدل است که هر کدام برای استفاده ای خاص و مشخص بوده که فرز تی یا فرز T یکی از انواع فرز می باشد. برای شناخت بیشتر فرز در ادامه با ما همراه باشید.

همان طور که گفته شد فرز تی یکی از انواع فرز است که دلیل نام گزاری آن شکل فیزیکی و ظاهری آن می باشد. در فرز تی ، قسمت شیار دار که وظیفه براده برداری را برعهده دارد دارای ارتفاع کمی بوده و به فرز شکل T داده است.

از فرز T برای براده برداری و ایجاد شیار استفاده می شود. معمولا از فرز T برای ساخت قطعات قالب سازی استفاده می شود.

برای ساخت فرز تی معمولا از فلزاتی مثل فولاد یا آلیاژی از فولاد مثل HSS یا HSS-E استفاده می شود تا مقاومت و سختی آن بیشینه باشد و بتواند براده برداری را به خوبی انجام دهد.

مزیت فرز تی HSS و فرز تی HSS-E داشتن سختی بالا و همچنین داشتن مقاومت بسیار بالا در برابر حرارت می باشد که از آسیب دیدن مته در دور بالا جلوگیری می کند.

فرز تی نیز همانند دیگر ابزارها دارای تنوع بسیار زیادی از نظر ابعاد است که باید متناسب با حجم براده برداری و نوع شیار باید انتخاب شود.

امروزه فرز تی توسط شرکت های داخلی و خارجی متعددی تولید و عرضه می شود که این تفاوت در محصولات ، باعث ایجاد اختلاف قیمت فرز تی موجود در بازار شده است.

در هنگام خرید فرز تی باید به موارد زیر دقت کرد تا محصول خریداری شده کیفیت و کارایی لازم را داشته باشد:

  • ابعاد
  • طول بخش شیار
  • نوع شیار
  • · جنس بدنه

برای خرید فرز تی میتوانید از فروشگاه ابزار ماتریس به صورت حضوری و اینترنتی اقدام نمایید.

نمایش بیشتر