02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

فرز سرگرد HSSE

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

خرید فرز سر گرد

فرز یکی از ابزارهای پر استفاده و کاربردی در صنعت تراشکاری است که دارای تنوع بالایی از نظر مدل می باشد. فرز سر گرد یکی از انواع فرز است و برای شناخت بیشتر آن به ادامه مطلب مراجعه کنید. صنعت تراشکاری یکی از صنایع بسیار مهم است که دیگر صنایع به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به آن وابسته هستند. این وابستگی اهمیت این صنعت را چند برابر می کند.

تراشکاری خود از بخش های مختلفی تشکیل شده است که در هر بخش از دستگاه و ابزار خاص آن بخش استفاده می شود. فرز کاری یکی از بخش های مهم تراشکاری است که دستگاه اصلی در آن دستگاه فرز CNC می باشد که وظیفه بار برداری را برعهده دارد.

دستگاه CNC خود از قسمت های مختلفی تشکیل شده و قطعه اصلی که بار برداری را انجام می دهد، قطعه فرز می باشد که دارای انواع بسیار متنوعی است که هر کدام متناسب با نوع بار برداری باید انتخاب شود.

همان طور که گفته شد فرز دارای تنوع بالایی از نظر مدل بوده و فرز سر گرد یکی از انواع فرز است که به دلیل شکل قسمت نوک آن به این نام شناخته می شود. فرز سر گرد بر خلاق دیگر انواع فرز دارای نوک گرد بوده و برای ایجاد شیارهای قوس دار مناسب می باشد. از فرز نوک گرد می توان برای براده برداری با قسمت نوک فرز و همچنین براده برداری از قسمت کناری فرز استفاده کرد.

برای ساخت فرز گرد از فلز فولاد یا آلیاژی از فولاد مثل HSS یا HSS-Eاستفاده می شود تا سختی فرز مناسب باشد و بتواند به خوبی از روی اجسام مختلف براده برداری کند.

در ساخت فرز سر گرد HSS-E از متریال کمکی کبالت استفاده می شود که باعث افزایش مقاومت فرز در برابر حرارت می شود به طوری که فرز سر گرد HSS-E تا دمای بالای 500 درجه را به خوبی تحمل کرده و دچار سوختی یا سیاه شدن نمی شود. به همین دلیل فرز سر گرد HSS-E دارای مقاومت و سختی بالاتری نسبت به فرز سر گرد HSS می باشد.

نوعی از فرز گرد با نام فرز گرد الماس یا فرز گرد الماسه شناخته می شود که در ساخت آن از تنگستن کاربایت یا الماس استفاده شده است و باعث افزایش سختی فرز شده است به طوری که از آن می توان برای براده برداری از روی متریال های مختلف سخت مثل فولاد یا استیل استفاده کرد.

فرز سر گرد نیز همانند دیگر انواع فرز در اندازه های مختلف تولید می شود که بسته به حجم براده برداری و نوع براده برداری باید انتخاب و خریداری شود. امروزه فرز سر گرد توسط شرکت های داخلی و خارجی متعددی با کیفیت های متفاوت تولید می شود که این تفاوت در کیفیت باعث ایجاد تنوع قیمت فرز سر گرد HSS-E می شود.

در هنگام خرید فرز سر گرد HSS-E  باید به موارد زیر دقت کرد تا ابزار خریداری شده کیفیت و کارایی لازم را داشته باشد:

  • میزان گردی نوک فرز
  • ابعاد
  • جنس بدنه

برای خرید فرز سر گرد میتوانید از فروشگاه ابزار ماتریس به صورت حضوری و اینترنتی اقدام نمایید.

نمایش بیشتر