02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع فرز دم چلچله

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع فرز دم چلچله

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

خرید فرز دم چلچله

فرز دم چلچله یکی از انواع فرز است که به دلیل شکل دندانه های آن که دارای زاویه می باشد به این نام شناخته می شود. برای آشنایی بیشتر با فرز دم چلچله به ادامه مطلب مراجعه کنید.

صنعت تراشکاری جزو صنایع مادر محسوب می شود به طوری که دیگر صنایع به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به این صنعت وابسته است این وابستگی اهمیت این صنعت را چندین برابر می کند. در تراشکاری با استفاده از ابزارها و دستگاه های مختلف عمل براده برداری از روی قطعه خام انجام می شود تا قطعه مورد نظر ساخته شود.

تراشکاری خود از بخش های مختلفی تشکیل شده است که در هر بخش ابزار و دستگاه های خاص آن صنعت استفاده می شود. فرز کاری یکی از قسمت های مهم تراشکاری است که در آن با استفاده از دستگاه فرز CNC عمل براده برداری انجام می شود.

قطعه ای که در دستگاه فرز CNC وظیفه براده برداری را برعهده دارد ، فرز می باشد که خود دارای تنوع بسیار بالایی از نظر شکل ظاهری (مدل) و ابعاد می باشد که بسته به قطعه مورد نظر باید انتخاب و خریداری شود.

فرز دم چلچله یکی از انواع فرز است که به دلیل شکل فیزیکی شیار یا آج های آن که دارای شیب یا زاویه می باشد به این نام شناخته می شود. آج های فرز دم چلچله دارای زاویه بوده که در فرز های مختلف این زاویه می تواند 45 درجه یا 60 درجه باشد.به همین دلیل کاربرد اصلی فرز دم چلچله برای ایجاد شیار زاویه دار و همچنین براده برداری زاویه دار استفاده می شود.

معمولا قطعات ساخته شده با استفاده از فرز دم چلچله در صنعت قالب سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

برای ساخت فرز دم چلچله همانند دیگر انواع فرز از متریال های بسیار سخت مثل فولاد یا آلیاژی از فولاد مثل HSS یا HSS-E استفاده می شود تا استحکام و مقاومت فرز دم چلچله بیشنه باشد و بتواند عمل براده برداری را به خوبی انجام دهد.

مزیت فرز دم چلچله HSS و فرز دم چلچله HSS-E داشتن مقاومت بسیار بالا در برابر حرارت است که این امر از آسیب دیدن مته بر اثر افزایش دما در هنگام باربرداری جلوگیری می کند.

فرز دم چلچله نیز همانند دیگر ابزارها و فرزها دارای طیف بسیار وسیعی از اندازه است که متناسب با شیار ایجاد شده یا حجم براده برداری باید انتخاب شود.

امروزه فرز دم چلچله توسط شرکت های مختلف با کیفیت های متفاوت تولید می شود که این اختلاف در کیفیت باعث ایجاد اختلاف قیمت فرز دم چلچله می شود.

در هنگام خرید فرز دم چلچله باید به موارد زیر دقت کرد تا محصول خریداری شده کارایی و کیفیت لازم را داشته باشد:

  • زاویه شیار
  • جنس بدنه
  • ابعاد

برای خرید فرز دم چلچله میتوانید از فروشگاه ابزار ماتریس به صورت حضوری و اینترنتی اقدام نمایید.

نمایش بیشتر