02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع دنباله فرز اره ای

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع دنباله فرز اره ای

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

معرفی کامل دنباله فرز اره ای

برای آشنایی بیشتر با دنباله فرز اره ای مطلب زیر را مطالعه کنید :

اغلب هنگامی که با واژه آهن و یا فلز مواجه می شویم ناخداگاه ذهنمان به سمت صنایع کشیده می شود. بیشترین اعمالی که برای شکل دهی و کار بر روی فلزات انجام می شود تراشکاری و همین طور فرزکاری است. عملیات فرزکاری و تراشکاری بسیار مشابه به هم هستند. فرزکاری، یکی از بخش ‌های مهم در صنایع تراشکاری محسوب می‌ شود. دستگاه اصلی در حرفه فرزکاری، دستگاه فرز می ‌باشد. دستگاه فرز یکی از پرکاربرد ترین و پرمصرف ترین لوازم برقی در حوزه ابزار است که دارای طیف وسیعی از کاربردهای متنوع می باشد.

فرز فرم ها که زیر شاخه فرز کاری به حساب می آید دارای کاربردهای مختلفی است. که بیشترین استفاده توسط قالب سازها و تراشکارها می باشد. به طور کلی از فرز ها از جمله فرز فرم ها، برای عملیاتی مانند براده برداری، حکاکی، فرزکاری، تراشکاری و منبت کاری استفاده می شود. دستگاه فرز قابلیت های بالایی دارد. فرزها ابزارهای پر استفاده در صنعت هستند که دارای انواع مختلف با اشکال گوناگون است. اغلب فرزها را از موادی مقاوم مثل فولاد می سازند تا از آن بتوان برای کارکردن روی سطوح سخت استفاده کرد. در حالت کلی، فرزکاری به فرایند ماشین‌کاری توسط ابزارهای دوار برای براده برداری گفته می‌شود. فرزکاری گستره وسیعی از فرایندها و ماشین‌ها را پوشش می‌دهد و توسط ماشین ابزارهای زیادی انجام می شود.

مشخصات دنباله فرز اره ای

دنباله فرز اره ای به عنوان واسط و ابزاری برای نگهداشتن قطعات بر روی وسایل جانبی مورد استفاده قرار می گیرد. در حقیقت کارکرد اصلی این ابزار نگهدارنده بودن آن است. به این دلیل باید از جنس سخت و مقاوم ساخته شود که به راحتی دچار خمیدگی یا شکستگی نشود. اغلب دنباله فرز اره ای از جنس آهن ساخته می شود. این ابزار در قطرهای مختلف برای نصب تجهیزات گوناگون با قطرهای متنوع بر روی آن تولید و عرضه می شود. معمولأ این آهن به صورت زرد رنگ است.

کاربرد دنباله فرز اره ای

اين نوع ابزار به عنوان رابطي براي متصل کردن فرز اره اي به سه نظام دستگاه دريل دستي و اتوماتیک و ستوني و هم دستگاه هاي مخصوص فرز کاري مي باشد. در واقع این ابزار نوعی دنباله است که ابتدا فرز روی آن نصب می شود و سپس روی دریل یا سنگ انگشتی قرار می گیرد. عملیات صورت گرفته ممکن است در محورهای مختلف، با تغییر جهت و اعمال فشار انجام شود. کاربرد تخصصی دنباله فرز اره ای راست گرد کردن حرکت دورانی تجهیزات برقی است که برای اضافه کردن یک نوع ابزار ثانویه به ابزار اصلی است. در حالت استاندارد محور گردش دستگاه دریل به چپ است اما با استفاده از این ابزار محور گردش تغییر کرده و از سمت راست می چرخد. در حقیقت با استفاده از این دنباله می توان حالت حرکت دورانی دستگاه را تغییر داد.

ابزاری مانند برش، ساب، سنگ و غیره را درون دنباله فرز اره قرار داده و آن را درون نگهدارنده ( مانند گیره ) محکم می کنیم و سپس دریل را روشن کرده و کار خود را انجام می دهیم.

شیوه کار با دستگاه فرز

اغلب فرزها با استفاده از نیروی برق کار می کنند. به منظور راه اندازی دستگاه فرز می بایست کلید دستگاه را به صورت ممتد فشار داده تا دیسک برشی شروع به گردش نماید و زمانی که انگشت دست خود را از روی کلید بر می دارید حرکت آن متوقف می شود. به این علت دکمه این دستگاه به چنین حالت تعبیه شده تا کمک فراوانی به حفظ سلامت کاربر کند و بدین ترتیب خطر کار با این دستگاه بسیار کم می شود.

در حین استفاده از فرز فرم ها به نکات زیر توجه کنید

همیشه از اینکه دنباله فرز به خوبی در نگهدارنده قرار داده شده اطمینان حاصل کنید که محکم بسته شده باشد.

از محافظت چشم استفاده کنید که بهتر است از یک محافظ کامل برای صورت خود استفاده کنید.

نمایش بیشتر