02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع فرز الماس خور

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع فرز الماس خور

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

فرز الماس خور

فرز الماس خور یکی از ابزارهای کاربردی در دستگاه CNC است.همان طور که از نام این فرز مشخص می‌باشد، روی آن الماس بسته می‌شود. برای آشنایی بیشتر با فرز الماس خور به ادامه مطلب مراجعه کنید.

صنعت تراشکاری جزو صنایع بسیار مهم کشور می‌باشد که دیگر صنایع به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به آن وابسته هستند. در صنعت تراش ، تراش CNC یکی از روش‌های بسیار کار آمد است که در آن با استفاده از دستگاه CNC عمل قطعه سازی انجام می‌شود.

دستگاه CNC از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است.در دستگاه CNC براده برداری و لایه برداری از روی سطح جسم بر عهده فرز می‌باشد که دارای تنوع بالایی از نظر شکل ظاهری ، اندازه و متریال ساخت است.

برای ساخت فرز معمولا از فلزات سخت مثل فولاد یا آلیاژی از فولاد مثل HSS یا HSS-E استفاده می‌شود تا استحکام و سختی آن بیشینه باشد.اما مشکلی که فرز‌های معمولی دارند ، کند شدن یا تغییر شکل فرز به مرور زمان و بر اثر اصطکاک است که باعث کاهش کارایی یا از کار افتاده آن خواهد شد.

برای حل این مشکل می‌توان از فرز‌ الماس خور استفاده کرد.فرز الماس خور یکی از انواع فرز است که به دلیل داشتن قابلیت اتصال الماس ، به این نام شناخته می‌شود.

فرز الماس خور دارای تعدادی شیار برای اتصال الماس است.استفاده از الماس برای براده برداری به دلیل داشتن سختی بالا باعث بهبود کارایی خواهد شد.

مزیت این نوع فرز ، طول عمر آن است.الماس‌های این نوع فرز قابلیت جدا شدن دارند و در صورت خرابی یا کاهش کارایی الماس‌ها می‌توان الماس آسیب دیده یا خراب را با الماس جدید جایگزین کرد.

فرز الماس خور دارای تنوع زیادی از نظر شکل ظاهری ، اندازه و نوع الماس مصرفی است که هر یک مناسب برای کاری خاص می‌باشد.

برای ساخت بدنه فرز الماس معمولا از فلزات بسیار سخت مثل فولاد یا آلیاژی از فولاد استفاده می‌شود تا استحکام آن بیشینه باشد و دربرابر فشار و ضربه مقاومت مناسبی داشته باشد.

نکته‌ای که در هنگام خرید فرز الماس خور باید به آن دقت کرد موارد زیر است:

  • جنس فرز الماس خور
  • نوع الماس فرز الماس خور
  • اندازه فرز
  • نوع اتصال الماس به فرز
  • کارایی الماس فرز الماس خور

امروزه شرکت‌های مختلفی در زمینه تولید فرز الماس خور فعالیت می‌کنند که محصولات آن‌ها از نظر کیفیت دارای تنوع بوده و این تنوع در کیفیت باعث تفاوت در قیمت فرز الماس خور شده شده است.

نمایش بیشتر