02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع فرز تخت

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع فرز تخت

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4

فرز انگشتی تخت

فرز انگشتی تخت یا فرز تخت یکی از انواع فرز است که با نام END MILL نیز شناخته می شود. در فرز انگشتی تخت با قسمت کناری و کف فرز براده برداری انجام می شود. برای آشنایی بیشتر با فرز انگشتی تخت به ادامه مطلب مراجعه کنید.

صنعت تراشکاری ، یکی از قسمت های مهم صنعت است که در آن با استفاده از ابزارهای مختلف و دستگاه های متفاوت با براده برداری از روی قطعه خام ، قطعه مورد نظر ساخته می شود. اهمیت صنعت تراشکاری در وابستگی مستقیم و غیر مستقیم دیگر صنایع به آن می باشد.

فرز کاری یکی از بخش های مهم تراشکاری است که در آن با استفاده از دستگاه فرز و فرز CNC عمل براده برداری انجام می شود. وظیفه اصلی براده برداری در دستگاه فرز CNC بر عهده قطعه فرز می باشد. که با چرخش با دور بالا ، عمل براده برداری را انجام می دهد.

فرز نیز همانند دیگر ابزارها دارای تنوع بسیار بالایی از نظر مدل ، شکل ظاهری ، متریال ساخت و ابعاد می باشد که از آن برای براده برداری و ساخت قطعات مختلف استفاده می شود. فرز انگشتی تخت یکی از انواع فرز است که با نام END MILL نیز شناخته می شود. دلیل نام گذاری تخت عنوان فرز تخت ، صاف (تخت) بودن بخش انتهایی فرز می باشد.

با استفاده از فرز تخت می توان از قسمت انتهایی (کف) و از قسمت کناری عمل براده برداری را انجام داد. فرز تخت به صورت کلی دارای دنباله ، بدنه شیار دار و نوک می باشد. قسمت دنباله محل قرار گیری فرز در گیره دستگاه (فشنگی کولت) بوده و شیارها و نوک فرز عمل براده برداری را در فرز تخت انجام می دهد.

برای ساخت فرز انگشتی تخت به دلیل استفاده از آن برای براده برداری از فلزات سخت باید دارای استحکام و سختی بالایی باشد تا بتواند لایه برداری را به خوبی انجام دهد و دچار خرابی یا تغییر حالت نشود. از این رو برای ساخت فرز تخت از فلزات بسیار سخت مثل فولاد یا آلیاژی از فولاد مثل HSS یا HSS-E استفاده می شود.

مزیت فرز تخت HSS و فرز انگشتی تخت HSS-E داشتن مقاومت بسیار بالا در برابر حرارت می باشد به طوری که با بالا رفتن دما بر اثر اصطکاک ، دچار مشکل نمی شود.

فرز انگشتی تخت در اندازه های مختلف و با شکل های متفاوت تولید می شود که بسته به حجم و نوع براده برداری باید انتخاب شود.

امروزه فرز انگشتی تخت توسط شرکت های مختلفی با متریال های متفاوت تولید می شود که این اختلاف در بین فرزها موجب اختلاف قیمت فرز انگشتی تخت می شود.

در هنگام خرید فرز تخت انگشتی باید به موارد زیر دقت کرد تا محصول خریداری شده کارایی لازم را داشته باشد :

 • نوع شیار یا دندانه
 • ابعاد و قطر
 • جنس بدنه

برای خرید فرز تخت انگشتی میتوانید از فروشگاه ابزار ماتریس به صورت حضوری و اینترنتی اقدام نمایید.

نمایش بیشتر