02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع کولت گیر

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع کولت گیر

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

کلت گیر یکی از ابزارهایی است که در صنعت تراشکاری مورد استفاده قرار  می‌گیرد.کاربرد اصلی این قطعه در دستگاه تراش CNC یا دستگاه CNC می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کلت گیر با ما همراه باشید.

همان طور که می‌دانید صنعت تراش یکی از بخش‌های بسیار مهم صنعت است که در آن با استفاده از ابزارهای مختلف از روی قطعه اولیه (خام) براده برداری شده تا قطعه اصلی تولید شود. دستگاه CNC یکی از ابزارهای نسبتا جدید در این صنعت می‌باشد که با دادن نقشه قطعه، خود دستگاه اقدام به براده برداری و تراش قطعه می‌کند.

دستگاه تراش خود از چندین بخش تشکیل شده است که هر کدام کاری خاص را انجام می‌دهد. قطعاتی مثل فرز مستقیما با جسم در تماس هستند که توسط کلت نگهداشته می‌شود.

کلت یکی از قطعات مهم در دستگاه CNC است که در واقع نوعی گیره و قطعه واسط است که ابزار براده برداری را نگه می دارد.ابزار کولت معمولا درون قطعه‌ای دیگر به نام کولت گیر نصب می‌شود که در واقع قطعه‌ای رابط بین دستگاه و کلت است.

همان طور که گفته شد کولت گیر ابزاری نگهدارنده است با شکل استوانه‌ای که درون گلویی دستگاه CNC نصب می‌شود.

شکل دنباله‌ کولت گیر به صورت مخروطی است که اندازه‌ی آن با استفاده از استانداردی مشخص  به نام مورس بیان می‌شود. کولت گیر‌ها معمولا با مورس‌های متفاوتی تولید می‌شود که بسته به نوع و اندازه‌ی دستگاه می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

کولت گیر باید دارای استحکام بسیار بالایی باشد تا در برابر فشار و ضربه مقاومت  مناسبی داشته باشد.از این رو برای ساخت کولت گیر معمولا از فولاد استفاده می‌شود.

بی بی کولت

بی‌بی کولت یکی دیگر از قطعاتی است که در دستگاه CNCمورد استفاده قرار می‌گیرد. بی بی کوبت در واقع نوعی کولت است. در واقع بی بی کولت نیز نوعی قطعه واسط یا قطعه نگهدارنده است که ابزارهای کوچک را در خود نگه می‌دارد و سپس به کولت متصل می‌شود.

بی بی کولت به نوعی ، یک ابزار تبدیل محسوب می‌شود که سایز ابزار کوچک را به سایز‌های بزرگتر تبدیل می‌کند.

بی بی کولت باید دارای استحکام بسیار بالایی باشد تا در هنگام براده برداری با دور بالا دچار شکستگی و تغییر شکل نشود.

نمایش بیشتر