02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع تیغچه گرد

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع تیغچه گرد

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

تیغچه گرد

تیغچه گرد یکی از ابزارهای پر استفاده در تراشکاری می‌باشد.که با استفاده از آن می‌توان قطعات را ماشین کاری کرد. برای آشنایی بیشتر در رابطه با تیغچه گرد به ادامه مطلب مراجعه کنید.

تراشکاری یکی از بخش‌های مهم صنعت است که در آن با استفاده از ابزار و دستگاه‌های مختلف از روی قطعه خام براده برداری شده و قطعه اصلی تولید می‌شود.

همان طور که گفته شد در تراشکاری از قطعات و دستگاه‌های مختلفی با کاربردهای متفاوت استفاده می‌شود که می‌توان به مواردی مثل تیغچه ، هولدر ، دستگاه تراش و غیره اشاره کرد.

تیغچه جزو قطعات بسیار پر استفاده است که دارای تنوع زیادی از نظر شکل ظاهری است که هر یک با نام خاصی شناخته می‌شود. از انواع تیغچه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تیغچه گرد
  • تیغچه فرم
  • تیغچه تراش
  • و غیره

تیغچه گرد یکی از انواع تیغچه می‌باشد که به دلیل شکل فیزیکی آن (شکل استوانه‌ای) به این نام شناخته می‌شود. تیغچه گرد ابتدا یک قطعه خام می‌باشد که مطابق با قطعه مورد نظر،تراش داده شده و شکل آن تغییر داده می‌شود.

تیغچه گرد معمولا برای مواقعی استفاده می‌شود که تیغچه مورد نظر از نظر شکل ظاهری دارای پیچیدگی بالایی باشد.

برای ساخت تیغچه گرد معمولا از فلزات مقاوم مثل فولاد یا آلیاژی از آن استفاده می‌شود تا استحکام و سختی آن بیشینه باشد. معمولا برای ساخت تیغچه از آلیاژ فولاد تند بر یا HSS استفاده می‌شود.

از تیغچه گرد بعد از تراشکاری می‌توان در دستگاه‌هایی مثل دستگاه تراش و یا در دستگاه CNC استفاده کرد.

 

نمایش بیشتر