02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

کلاهک تبدیل مورس

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع کلاهک تبدیل مورس

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

کلاهک تبدیل

کلاهک ابزاری برای تبدیل مورس می‌باشد که در دریل‌های ستونی کاربرد دارد. برای آشنایی بیشتر با کلاهک به ادامه مطلب مراجعه کنید.

دریل‌های ستونی جزو ابزارهای بسیار پر استفاده در محیط‌های صنعتی و کارگاهی می‌باشد که عمل سوراخکاری را می‌تواند تا بالایی سرعت بخشد.

سه نظام استفاده شده در دریل‌های ستونی معمولا بدون رزوه بوده و به صورت ته کونیک می‌باشد( دارای ساختاری مخروطی شکل).میزان مخروطی شکل شدن با معیاری استاندارد و مشخص به نام مورس بیان می‌شود.

محل اتصال سه نظام دستگاه دریل ستونی ، گلویی آن می‌باشد که به شکل مورس می‌باشد.گلویی در واقع محل اتصال ابزار به دستگاه دریل ستونی است.

مسئله‌ای که در هنگام خرید ابزار یا سه نظام باید به آن دقت کرد اندازه دقیق مورس گلویی می‌باشد تا دقیقا هم اندازه گلویی باشد.

اما امروزه ابزارهای مختلف با اندازه‌های مورس مختلف تولید می‌شود پس بنابراین نمی‌توان از آن‌ها روی هر دستگاهی استفاده کرد.برای حل این مشکل می‌توان از ابزار‌های تبدیل استفاده کرد.

کلاهک یکی از ابزارهای تبدیل مورس است که یک مورس با اندازه مشخص را به مورس با اندازه دیگر تبدیل می‌کند. مزیت استفاده از کلاهک تبدیل مورس ، استفاده از ابزارهای متفاوت با سایز‌های مختلف روی مورس‌های متفاوت می‌باشد.

به مثال اگر بخواهیم یک سه نظام با مورس 4 را به دریل ستونی با شفت 5 متصل کنیم ، به کلاهک تبدیل 4 به 5 داریم.

برای ساخت کلاهک تبدیل معمولا از فلزات بسیار سخت مثل فولاد استفاده می‌شود تا استحکام و سختی آن بیشینه باشد. به طوری که در برابر فشار و ضربه استحکام بالایی داشته باشد.

نمایش بیشتر