02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع مته بلند

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع مته بلند

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4

مته بلند

مته بلند ، مته نیمه بلند ، مته فوق بلند و مته سوپر بلند جزو مته های کاربردی در صنایع مختلف است که از آن برای ایجاد سوراخ با عمق بیشتر از مته های معمولی استفاده می شود. برای آشنایی بیشتر با این نوع مته ها به ادامه مطلب مراجعه کنید.

مته جزو ابزارهای بسیار کاربردی و پر استفاده در صنعت مختلف است که از آن برای سوراخ کاری و براده برداری به صورت استوانه ای استفاده می شود. مته نیز همانند دیگر ابزارها در مدل های مختلف با استفاده های متفاوت تولید می شود که بسته به نیاز و کاربرد باید انتخاب شود.

مته به دلیل سهولت در استفاده از آن برای سوراخ کاری ، جزو ابزارهای بسیار کاربردی و محبوب در این زمینه می باشد. همان طور که گفته شد مته دارای مدل های مختلفی است. نوعی مته نسبت به مته های معمولی دارای طول بیشتری بوده و با نام مته بلند شناخته می شود که خود دارای اندازه های متنوعی است. از انواع مته بلند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مته نیمه بلند
 • مته بلند
 • مته فوق بلند
 • مته سوپر بلند

دلیل نام گذاری این نوع مته ها ، همان طور که از نام آن مشخص می باشد ، طول آن ها می باشد برای آشنایی بیشتر با این دسته از مته در ادامه با ما همراه باشید:

مته نیمه بلند

مته نیمه بلند نسبت به مته های معمولی دارای طول بیشتری بوده و در اندازه های مختلف با شماره های مختلف تولید می شود. شماره مته های موجود در دسته مته نیمه بلند از شماره 2 تا 13 بوده و با طول 90 میلی متر تا 200میلی متر تولید می شود. برای بررسی شماره و سایز های مته نیمه بلند به جدول انتهای صفحه مراجعه کنید.

برای ساخت مته نیمه بلند معمولا از فلزات سخت مثل فولاد یا آلیاژی از فولاد استفاده می شود.

مته بلند

مته بلند از نظر طول از مته های نیمه بلند ، بلند تر بوده و در شماره های 2 تا 13 میلی متر و با طول های 130 میلی متر تا 300 میلی متر تولید می شود. در جدول انتهای صفحه می توان شماره و طول مته بلند موجود را مطالعه کرد. برای ساخت مته بلند معمولا از فلزات سخت مثل فولاد یا آلیاژی از فولاد استفاده می شود تا میزان سختی مته بلند مناسب باشد.

مته فوق بلند

مته فوق بلند دارای در شماره های 3 تا 13 میلی متر تولید شوده و باز طول آن بین 200 میلی متر تا 350 میلی متر متغیر می باشد. از مته فوق بلند می توان در صنعت ساختمان استفاده کرد. متریال استفاده شده برای ساخت مته فوق بلند باید دارای مقاومت بسیار بالایی باشد از این رو برای ساخت آن معمولا از فلزات بسیار سخت مثل فولاد استفاده می شود.

مته سوپر بلند

مته سوپر بلند همان طور که از نام آن مشخص می باشد دارای بلند ترین طول را در بین مته های موجود بوده و از آن برای ایجاد سوراخ با عمق بسیار زیاد استفاده می شود. کاربرد اصلی مته سوپر بلند معمولا در صنعت ساختمان بوده و از آن برای سوراخ کاری جای سیم یا کابل استفاده می شود.

مته سوپر بلند باید دارای مقاومت بسیار زیادی باشد از این رو برای ساخت آن معمولا از فلزات بسیار سخت مثل فولاد یا ترکیبی از فولاد و الماس استفاده می شود.

امروزه مته ها توسط شرکت های داخلی و خارجی مختلف با کیفیت های متفاوت تولید می شود که بسته به نیاز و کاربرد باید انتخاب و خریداری شود. البته باید به این نکته توجه کرد، تفاوت در کیفییت مته باعث ایجاد اختلاف قیمت مته بلند خواهد شد.

در هنگام خرید مته بلند باید به موراد زیر دقت کرد تا محصول خریداری شده کارایی لازم را داشته باشد:

 • نوع مته
 • شماره مته
 • طول مته
 • جنس مته

برای خرید مته بلند میتوانید از فروشگاه ابزار ماتریس به صورت حضوری و اینترنتی اقدام نمایید.

نمایش بیشتر