02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع مته گرد بر

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع مته گرد بر

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

مته گرد بر

مته گرد بر یکی از بخش های مهم در ابزار گرد بر است که وظیفه ی اصلی آن نگه داشتن گردبر و جلوگیری از لغزش آن است. برای آشنایی بیشتر با مته گرد بر به ادامه مطلب مراجعه کنید. مته جزو ابزارهای بسیار کاربردی در محیط های صنعتی و غیر صنعتی است که وظیفه اصلی آن براده برداری از روی قطعات و سوراخ کاری آن است. مته نیز همانند دیگر ابزارها دارای تنوع بسیار زیادی از نظر مدل و شکل ظاهری است که هر یک مناسب برای کاربردی خاص می باشد.

مته گرد بر یکی از انواع مته است و همان طور که از نام آن مشخص می باشد، کاربرد اصلی آن در ابزار گرد بر است و در قسمت مرکزی گرد بر نصب می شود. از مته در گرد بر برای جلوگیری از لغزش گرد بر در هنگام کار استفاده می شود. مته گرد بر در واقع نوعی لنگر یا نشان است که با فرو رفتن در قطعه ، موجب جلوگیری از حرکت کردن گرد بر در هنگام کار می شود. به همین دلیل مته گرد بر ، نقش بسیار مهمی در سوراخ کاری به وسیله گرد بر دارد.

مته استفاده شده در گرد برهای مختلف متنوع بوده و از نظر متریال ساخت دارای انواع متفاوتی می باشد. از انواع مته گرد بر می توان به موراد زیر اشاره کرد :

  • مته گرد بر چوب
  • مته گرد بر شیشه
  • مته گرد بر فلز
  • و غیره

برای ساخت مته گرد بر معمولا از فلزات بسیار سخت مثل فولاد یا آلیاژی از فولاد استفاده می شود تا استحکام و مقاومت مته بیشینه باشد.

معمولا مته استفاده شده در گرد بر های مختلف ، دارای اندازه ای استاندارد بوده و دارای تنوع بالایی از نظر شماره مته نمی باشد. که معمولا مته شماره 6 جزو مته های پر استفاده برای گرد بر می باشد. مته گرد بر علاوه بر این کخ دارای قابلیت تیز کردن مجدد می باشد ، جزو ابزارهای مصرفی محسوب می شود و در صورت خرابی یا کندی ، می توان آن را با مته جدید جایگزین کرد.

امروزه مته گرد بر توسط شرکت های مختلف با کیفیت های متفاوت تولید می شود که این تفاوت در کیفیت باعث گستردگی در قیمت مته گرد بر می شود.

در هنگام خرید مته گرد بر باید به موارد زیر دقت کرد تا محصول خریداری شده کیفیت و کارایی لازم را داشته باشد:

  • جنس بدنه
  • شماره مته
  • اندازه

برای خرید مته گرد بر میتوانید از فروشگاه ابزار ماتریس به صورت حضوری و اینترنتی اقدام نمایید.

نمایش بیشتر