02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

مته گازور

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع مته گازور

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

مته گازور

مته گازور یکی از انواع مته است که از آن برای سوراخ کاری قطعات چوبی و mdf استفاده می شود در واقع کاربرد اصلی مته گازور در صنعت چوب می باشد. برای آشنایی بیشتر با مته گازور به ادامه مطلب مراجعه کنید.

برای سوراخ کاری قطعات مختلف ، روش های متفاوتی وجود دارد که هر یک مزیت و معایب خاص خود را دارد و بنا به کاربرد باید انتخاب شود. استفاده از مته جزو روش های بسیار پر استفاده و کاربردی برای سوراخ کاری می باشد که به دلیل سهولت در استفاده جزو روش های بسیار پر طرفدار محسوب می شود.

مته نیز همانند دیگر ابزارها دارای تنوع بسیار زیادی از نظر مدل ، شکل ظاهری و متریال ساخت است که هر کدام برای کاربردی خاص مورد استفاده قرار می گیرد. مته گازور یکی از انواع مته است که کاربرد اصلی آن در صنعت چوب و برای سوراخ کاری قطعات چوبی ، mdf و غیره می باشد. از مته گازور معمولا برای ایجاد سوراخ برای لولا ، جای قفل و سوراخ های این چنینی استفاده می شود.

به طور کلی مته گازور دارای عملکردی همانند مته خزینه بوده و از آن برای ایجاد سوراخ با قطر بیشتر از قطر مته استفاده می شود. مته گازور دارای دو یا چند عدد پره برای براده برداری می باشد که این پره ها دارای لبه تیز برای براده برداری است. پره های مته گازور دارای بدون زاویه بوده و سوراخ را به صورت استوانه ای و بدون زاویه ایجاد می کند.

در قسمت مرکزی مته گازور ، قسمتی مته ای شکل وجود دارد که در واقع حکم لنگر یا نشان را دارد و از لغزش و حرکت کردن مته در هنگام سوراخ کاری جلوگیری می کند. برای استفاده از مته گازور ، مته باید روی دستگاه دریل متصل شود تا بتواند عمل براده برداری را با سرعت انجام دهد.

برای ساخت مته گازور معمولا از فلزات سخت مثل فولاد یا آلیاژی از فولاد استفاده می شود تا میزان استحکام و سختی مته بیشینه باشد و بتواند از روی چوب به خوبی براده برداری کند. مته گازور نیز همانند دیگر انواع مته در اندازه های مختلف تولید می شود که بنا استفاده و قطر سوراخ باید انتخاب شود.

امروزه مته گازور توسط شرکت های مختلف با کیفیت های متفاوت تولید می شود که این تفاوت در کیفیت باعث ایجاد اختلاف قیمت مته گازور موجود در بازار می شود.

در هنگام خرید مته گازور باید به موارد زیر دقت کرد تا محصول خریداری شده کارایی لازم را داشته باشد:

  • ابعاد
  • جنس بدنه
  • قطر لبه

برای خرید مته گازور میتوانید از فروشگاه ابزار ماتریس به صورت حضوری و اینترنتی اقدام نمایید.

نمایش بیشتر