02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع مته شیشه بر

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع مته شیشه بر

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

مته شیشه

مته شیشه یا گرد بر شیشه یکی از ابزارهای بسیار کاربردی برای سوراخ کاری قطعات و سطوح شیشه‌ای است. برای آشنایی بیشتر با مته شیشه به ادامه مطلب مراجعه کنید.

برای سوراخ کاری قطعات مختلف ، ابزارهای مختلفی مثل مته ، گرد بر و غیره وجود دارد که هر یک مناسب برای کاری مشخص و استفاده‌ای خاص می‌باشد. گرد بر یکی از ابزارهای بسیار پر استفاده برای ایجاد سوراخ دایره‌ای روی اجسام مختلف است که در اندازه‌های مختلف تولید و عرضه می‌شود. گرد بر همانند دیگر ابزارها دارای تنوع زیادی از نظر مدل بوده و گرد بر شیشه یکی از انواع گرد بر است که به دلیل نوع استفاده از آن به این نام شناخته می‌شود.

گرد بر شیشه به طور کلی از سه بخش اصلی تشکیل شده است:

  • دنباله برای اتصال به دریل
  • بدنه
  • لبه برای براده برداری

معمولا برای ساخت دنباله و بدنه گرد بر از فلزات سخت مثل فولاد استفاده می‌شود تا استحکام و مقاومت آن در برابر فشار و ضربه بیشینه باشد. همچنین برای ساخت لبه براده بردار آن معمولا از ترکیب فولاد و پودر الماس استفاده می‌شود تا سختی آن بیشینه باشد و بتواند روی سطح شیشه اثر بگذارد.

برای استفاده از گرد بر شیشه ، باید گرد بر روی ابزارهایی مثل دریل یا دستگاه سنگ انگشتی نصب شود تا با دور بالا چرخش داشته باشد. برای افزایش کارایی و همچنین سرعت بخشیدن به عمل براده برداری بهتر است در هنگام کار کردن با گرد بر بهتر از مایع خنک کننده مثل آب استفاده کرد تا از بالا رفتن دما جلوگیری شود.

گرد بر شیشه همانند دیگر گرد بر ها دارای تنوع بسیار زیادی از نظر مدل و ابعاد است که بنا به استفاده و کاربرد باید انتخاب شود.

امروزه مته گرد بر توسط شرکت‌های داخلی و خارجی مختلفی تولید می‌شود که دارای کیفیت‌های مختلفی می‌باشد. این تنوع در کیفیت باعث ایجاد تفاوت در قیمت گرد بر شیشه شده است.

در هنگام خرید گرد بر شیشه باید به موارد زیر دقت کرد تا ابزار خریداری شده کارایی لازم را داشته باشد:

  • جنس بدنه و لبه گرد بر شیشه
  • ابعاد
  • اندازه (قطر) دنباله
نمایش بیشتر