02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع مته مرغک

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع مته مرغک

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2

معرفی انواع مته پل پیچ

مته گل پیچ یکی از انواع مته برای گشاد کردن قسمت ورودی سوراخ ایجاد شده توسط مته می‌باشد تا قسمت گل پیچ به خوبی درون آن قرار بگیرد. برای آشنایی بیشتر با مته گل پیچ به ادامه مطلب مراجعه کنید.

مته جزو ابزارهای بسیار پر استفاده برای سوراخکاری قطعات مختلف بوده که دارای تنوع بسیار زیادی از نظر مدل و شکل ظاهری است که هر یک مناسب برای کاری خاص می‌باشد.  اما به طور کلی کاربرد اصلی مته سوراخ کردن قطعات مختلف است.

پیچ و مهره جزو لوازم پر کاربرد برای اتصال قطعات مختلف است. پیچ دارای قسمتی به نام گل پیچ می‌باشد که به وسیله‌ی آن می‌توان عمل باز و بسته کردن قطعه (پیچ) را انجام داد. مسئله‌ای که در هنگام اتصال به وسیله پیچ و مته به وجود می‌آید ، بیرون ماندن گل پیچ از سطح قطعه یا جسم است که یک بر آمدگی را روی سطح به وجود می‌آورد.

برای حل این مشکل می‌توان از مته گل پیچ استفاده کرد که در واقع نوعی مته خزینه محسوب می‌شود. مته گل پیچ در واقع نوعی مته با دو یا چند عدد پره برای براده برداری می‌باشد که با استفاده از آن می‌توان دهانه سوراخ را تا عمق مورد نظر (بزرگ) گشاد کرد. تا قسمت گل پیچ درون سطح جسم قرار بگیرد.

پره‌های مته گل پیچ بر خلاف مته خزینه دارای زاویه نبوده و به صورت پله‌ای است و سوراخی استوانه‌ای ایجاد می‌کند. به همین دلیل از مته گل پیچ معمولا برای قرار گیری پیچ آلن یا مهره درون سطح جسم استفاده می‌شود.

برای ساخت مته گل پیچ معمولا از فلزات سخت مثل فولاد یا آلیاژی از فولاد مثل فولاد تند بر یا hss استفاده می‌شود تا علاوه بر داشتن استحکام مناسب ، سختی مناسبی نیز داشته باشد تا بتواند از روی متریال‌های سخت مثل فلزات براده برداری کند.

مته گل پیچ نیز همانند انواع دیگر مته در اندازه‌های مختلف با طول متفاوت تولید می‌شود که بسته به قطر سوراخ مورد نیاز و یا بسته به قطر سوراخ مته باید انتخاب شود.

امروزه مته گل پیچ توسط شرکت‌های مختلف با کیفیت‌های متفاوت تولید می‌شود که این تنوع در کیفیت باعث ایجاد تفاوت در قیمت مته گل پیچ شده است.

در هنگام خرید مته گل پیچ باید به موراد زیر دقت کرد تا محصول خریداری شده کارایی لازم را داشته باشد:

  • اندازه
  • قطر بیرونی مته گل پیچ
  • جنس بدنه
نمایش بیشتر