02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع مته الماس و سرالماس

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع انواع مته الماس و سرالماس

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4

مته الماس و مته سر الماس

مته الماس یا مته الماسه و مته سر الماس جزو مته‌های بسیار پر استفاده است که در ساخت آن از الماس یا تنگستن کاربایت استفاده شده است. برای آشنایی بیشتر با مته الماس و مته سر الماس به ادامه مطلب مراجعه کنید.

مته جزو ابزارهای بسیار پر استفاده و کاربردی برای سوراخ کاری قطعات مختلف است که همانند دیگر ابزارها دارای تنوع بسیار زیادی از نظر مدل است که از انواع آن می‌توان به مته الماس ، مته سر الماس ، مته سر الماس شیار دار و غیره اشاره کرد که هر یک مناسب برای کاری خاص می‌باشد.در ادامه با ما همراه باشید.

الماس یا تنگستن کاربایت جزو متریال‌های بسیار سخت محسوب می‌شود که استفاده از آن در ترکیب ساخت قطعات مختلف مثل تیغه یا مته ، می‌تواند استحکام و سختی بالایی به آن بدهد به همین دلیل این متریال جزو متریال‌های بسیار کاربردی در محیط‌های صنعتی و کارگاهی محسوب می‌شود.

استفاده از الماس در بین متریال ساخت یک مته می‌تواند علاوه بر ایجاد سختی زیاد در محصول می‌تواند مقاومت آن را در برابر حرارت نیز افزایش دهد و میزان و احتمال سوختن مته (سیاه شدن مته) را به حداقل برساند.

مته الماس

مته الماس یکی از انواع مته است که به دلیل استفاده از تنگستن کاربایت  با درصد بالا در متریال ساخت آن به این نام شناخته می‌شود. متریال اصلی ساخت مته الماس فولاد است اما برای بیشینه کردن میزان سختی آن و اثر گذاری آن روی فلزات سخت مثل استیل یا فولاد و فلزات سخت در کنار فولاد از الماس با تنگستن کاربایت استفاده شده است.

کاربرد اصلی مته الماسه همان طور که گفته شد برای سوراخ کاری فلزات بسیار سخت مثل فولاد یا استیل می‌باشد.

قیمت مته الماس به نسبت مته‌هایی که در آن از الماس استفاده نشده یا دارای درصد کمی الماس هستند بالاتر می‌باشد. مته الماسه امروزه توسط شرکت‌های مختلف با ابعاد متفاوت تولید می‌شود که این تفاوت بر روی قیمت مته الماسه تاثیر گذار می‌باشد.

مته سر الماس

الماس به دلیل داشتن سختی بالا بسیار پر طرفدار بوده و دارای قیمت زیادی است به همین دلیل می‌توان به جای استفاده از الماس برای ساخت کل اجزا و بدنه مته ، از الماس  تنها برای ساخت محل درگیری مته با سطح مورد نظر استفاده کرد. در مته سر الماس نیز از همین راه حل استفاده شده است.

مته سر الماس یکی دیگر از انواع مته الماسه است و همان طور که از نام آن مشخص می‌باشد تنها در قسمت نوک (سر) مته از الماس یا تنگستن کاربایت استفاده شده است. در این نوع مته ، قطعات الماس با سایز‌های مختلف و با تعداد مختلف در نوک مته کارگذاری می‌شود.

در مته سر الماس برای ساخت بدنه (دنباله و شیارهای مته) از فلزات سخت مثل فولاد یا آلیاژی از فولاد استفاده می‌شود و در قسمت نوک مته همان طور که گفته شد از قطعات الماس استفاده می‌شود.

مته سر الماس از نظر تعداد الماس کارگذاری شده روی نوک دارای انواع مختلف با تعداد الماس متفاوت می‌باشد که از انواع آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مته سر الماس دو الماس
 • مته سر الماس سه الماس
 • مته سر الماس چهار الماس

کاربرد اصلی مته سر الماس در صنعت ساختمان بوده و برای سوراخ کاری قطعات سخت ساختمانی مثل بتن ، سیمان و سنگ استفاده می‌شود. معمولا برای افزایش کارایی مته سر الماس ، دریل استفاده شده روی حالت چکشی یا ضربه‌ای قرار داده می‌شود.

معمولا مته سر الماس از نوع شیار دار می‌باشد که این شیارها در واقع محل اتصال مته سر الماسه روی سه نظام دریل می‌باشد. مته سر الماسه دارای انواع مختلفی از نظر تعداد شیار است که هر یک مناسب برای قرار گیری روی سه نظام مخصوص خودش است. از انواع مته سر الماس شیار دار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مته سر الماس دو شیار
 • مته سر الماس چهار شیار
 • مته سر الماس پنج شیار
 • و غیره

مته الماسه در اندازه‌های مختلف با ابعاد و طول مختلف تولید می‌شود که مته الماس بلند یا مته سر الماس بلند یکی از انواع آن بوده و بسته به نیاز باید انتخاب شود.

امروزه مته الماسه و مته سر الماس توسط شرکت‌های مختلفی با ابعاد و اشکال مختلف تولید می‌شود که بسته به کاربرد باید انتخاب شود. این تنوع در بین محصولات تولید شده باعث ایجاد اختلاف در قیمت مته الماس و قیمت مته سر الماس می‌شود. برای مثال قیمت مته الماس بلند یا قیمت مته الماس نیم بلند متفاوت می‌باشد.

در هنگام خرید مته الماسه باید به موارد زیر دقت کرد تا محصول خریداری شده کیفیت و کارایی لازم را داشته باشد:

 • شماره مته
 • جنس بدنه و درصد ترکیب الماس
 • تعداد الماس  در قسمت نوک
 • تعداد شیار
 • طول کل
 • طول فاز
 • طول دنباله
نمایش بیشتر