02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

مته کاجی مخروطی

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع مته کاجی مخروطی

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

مته کاجی مخروطی

مته کاجی یا مته مخروطی که با نام مته پله‌ای نیز شناخته می‌شود یکی از انواع مته است که به دلیل شکل فیزیکی آن به این نام شناخته می‌شود.برای آشنایی بیشتر با مته کاجی مخروطی به ادامه مطلب مراجعه کنید.

همان طور که می‌دانید ، استفاده از مته برای سوراخ کاری قطعات مختلف جزو روش‌های بسیار پر استفاده و کاربردی در محیط‌های صنعتی و غیر صنعتی است. مته نیز همانند دیگر ابزارها دارای تنوع بسیار زیادی از نظر مدل و شکل ظاهری است و هر کدام متناسب با کاری مشخص است.

مته کاجی مخروطی که با نام مته پله‌ای نیز شناخته می‌شود یکی از انواع مته است که به دلیل شکل ظاهری آن و داشتن پله به این نام شناخته می‌شود. از این نوع مته معمولا برای سوراخ کاری قطعات فلزی ، چوبی ، استیل و غیره استفاده می‌شود.

کاربرد اصلی این نوع مته ، ایجاد سوراخ برای عبور کابل ، مفتول و غیره می‌باشد. و از آن در صنایع مختلف مثل صنعت چوب ، فلز و غیره استفاده می‌شود.

همان طور که گفته شد این نوع مته به صورت پله‌ای بوده و هر پله دارای شماره‌ای مشخص می‌باشد که در صورت لزوم با افزایش شماره پله ، سوراخ بزرگتر خواهد شد. به همین دلیل مته کاجی در بازه‌های مختلف تولید می‌شود که بسته به حوزه استفاده باید انتخاب شود.

برای ساخت مته پله‌‌ای مخروطی معمولا از فلزات بسیار سخت مثل فولاد یا آلیاژی از فولاد مثل فولاد تند بر (اhss) استفاده می‌شود. تا مته بتواند از روی اجسام مختلف با سختی‌های متفاوت براده برداری کند.

برای استفاده از مته کاجی مخروطی می‌توان آن را روی دستگاه دریل دستی یا دریل ستونی نصب کرد تا عمل سوراخ کاری با سرعت و کیفیت بالا انجام شود.

امروزه مته کاجی یا مته مخروطی نیز همانند دیگر مته‌ها در اندازه‌های مختلف تولید می‌شود که بسته به نیاز و کاربرد باید انتخاب و خریداری شود. این تنوع در کیفیت و مدل باعث ایجاد تنوع در قیمت مته کاجی شده است.

در هنگام خرید مته کاجی مخروطی باید به موراد زیر دقت کرد تا ابزار خریداری شده کیفیت و کارایی لازم را داشته باشد:

  • بازه شماره مته
  • جنس بدنه
  • نوع استفاده
  • ابعاد
نمایش بیشتر