02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع برقو متحرک

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع برقو متحرک

تنظیم جهت نزولی

تنظیم جهت نزولی

برقو متحرک

برقو متحرک یکی از انواع برقو می‌باشد که به دلیل داشتن قابلیت تغییر سایز، به این نام شناخته می‌شود.برای آشنایی بیشتر با برقو متحرک به ادامه مطلب مراجعه کنید.

برای سوراخکاری قطعات مختلف، یکی از روش‌های کاربردی استفاده از مته و دریل است.اما ایراد این روش، کمبود دقت در حین انجام کار می‌باشد به طوری که نمی‌توان سوراخی با قطر دقیق به وجود آورد.

برای ایجاد سوراخ با قطر دقیق و مشخص، یکی از روش‌های کاربردی و مناسب، استفاده از برقو می‌باشد. عملکرد برقو همانند مته می‌باشد اما دقت آن نسبت به مته بالاتر است.

برای استفاده از برقو ابتدا با استفاده از مته روی قطعه سوراخ ایجاد شده و سپس با استفاده از برقو، سوراخکاری انجام می‌شود.

برقو به طور کلی دارای مدل‌های زیر می‌باشد:

برقو دستی

برقو ماشینی

برقو متحرک

برقو متحرک نوعی برقو است که به دلیل داشتن سایز متغیر به این نام شناخته می‌شود.هر برقو متحرک دارای بازه‌ای مشخص برای تغییر سایز می‌باشد که بسته به نیاز می‌توان آن را تنظیم کرد.برقو مترحک در بازه‌های مختلف تولید می‌شود که بسته به کاربرد و قطر سوراخ مورد نظر باید انتخاب شود.

برقو باید دارای استحکام و سختی بالایی باشد تا بتواند به خوبی اجسام مختلف را سوراخ کند از این رو برای ساخت برقو متحرک معمولا آلیاژ فولاد استفاده می‌شود.

برقو متحرک نیز همانند برقو معمولی دارای دو نوع دستی و ماشینی است و می‌توان با استفاده از دست یا دستگاهی مثل دریل ، عمل سوراخ کاری را انجام داد.

نمایش بیشتر