02146811043 - 02146804982

0 تومان 0 مورد

سبد خرید

0

0 items - ‎0ریال

 

انواع برقو

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع برقو

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

تنظیم جهت نزولی
صفحه:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

برقو

برقو یکی از ابزارهای کاربردی برای سوراخکاری می‌باشد که با استفاده از آن می‌توان سوراخی با قطر دقیق و مشخص را ایجاد کرد.برای آشنایی بیشتر با برقو به ادامه مطلب مراجعه کنید.

برای ایجاد سوراخ روی سطوح مختلف، کاربردی ترین ابزار، مته می‌باشد که در قطر‌های مختلف تولید می‌شود.اما مشکلی که وجود دارد، دقت پایین مته در هنگام سوراخ کاری می‌باشد.

برای ایجاد سوراخ با قطر دقیق و مشخص، از ابزار برقو استفاده می‌شود.برقو ابزاریست که عملکرد آن همانند مته بوده و برای سوراخکاری می‌باشد با این تفاوت که دقت آن بسیار بالاست.

برقو به طور کلی دارای سه  نوع برقو دستی ، برقو ماشینی و برقو متحرک است که تفاوت آن‌ها در چگونگی استفاده از آن است. برای استفاده از برقو دستی از ابزار کمکی دسته برقو استفاده می‌شود و برای برای برقو ماشینی از ابزارهایی مثل دریل استفاده می‌شود.

برقو متحرک به گونه‌ای است که قطر آن متغیر بوده و بسته به نیاز می‌توان قطر آن را افزایش یا کاهش داد.

برقو باید دارای استحکام و سختی بالایی باشد تا در برابر فشار ، ضربه و حرارت مقاومت بالایی داشته باشد از این رو برای ساخت برقو از متریال‌هایی مثل فولاد استفاده می‌شود.

برای استفاده از برقو ابتدا ، با استفاده از مته کوچکتر ، سوراخی ایجاد کرده و سپس با استفاده از برقو سوراخ اصلی ایجاد می‌شود.

برقو همانند مته ، در قطر‌های مختلف و همچنین با طول‌ متفاوت تولید می‌شود که بسته به کاربرد انتخاب می‌شود.

 

نمایش بیشتر