خرید پالت پلاستیکی
مرتب سازی :

هلدر تراشکاری

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع هلدر تراش

ارسال رایگان

مشاهده بیشتر
پیچ هلدر قطر 2.5 طول 8

پیچ هلدر قطر 2.5 طول 8

  • 30,000 تومان
پیچ هلدر قطر 3.5 طول 11 ترک

پیچ هلدر قطر 3.5 طول 11 ترک

  • 30,000 تومان

هلدر تراشکاری چیست؟

قطعاتی که اینسرت ها بر آن سوار می شوند تا فرایند برش و تراش را انجام دهند هلدر تراشکاری نام دارند. هولدر ها انواع مختلفی دارند. تنوع هلدر ها با توجه به محل، شکل یا جنسی که قرار است تراشیده شود، کاربردشان با هم فرق می کند.

هلدر ها رایج ترین ابزار برای تراشکاری به شمار می روند. از هلدر ها برای تراش سطوح فلزی، پروفیل ها و تراشکاری های مرحله آخر سطوح کار استفاده می شود. از این رو جنس و آلیاژ هلدر ها از مواد سخت تشکیل شده تا مشکلی پیش نیاید. قسمت دسته هلدر، استحکام لازم جهت نگهداری و برش را فراهم می کند.

هنگام انتخاب اندازه هلدر های تراشکاری، به استحکام و چگونگی جاگیری این ابزار باید توجه داشت. به عنوان مثال طرز کارکرد هلدر های تراشکاری برش داخل و هلدر های تراشکاری برش خارج تفاوت دارد. همچنین قیمت هلدر تراشکاری داخل با سایر هلدر های دیگر از قبیل هلدر تراشکاری خارج تفاوت دارد.

انواع هلدر تراش

هلدر تراشکاری نقشی اساسی و بی بدیل در حوزه تراشکاری را بر عهده دارد. به طور کلی می توان هلدر را به دو دسته اصلی تقسیم کرد که بسته به نوع کاربرد، دارای انواع و اشکال گوناگونی هستند.

هلدر های فرز سی ان سی

این نوع هلدر ها در دستگاه های فرزکاری یا سی ان سی استفاده می شوند. این دسته با توجه به کارایی که دارند از نام های متفاوتی برخوردارند نظیر هلدر فرز تی، هلدر کف تراش، هلدر بالنویز، هلدر انگشتی، و هلدر اسکروهد.

هلدر های دستگاه تراش ان سی

دسته دوم از هلدر ها همان گونه که از نامش مشخص است، مخصوص دستگاه های تراش ان سی می باشد. این دسته با توجه به کارایی که دارند و طریقه استفاده از آن ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند که در زیر به آن ها اشاره شده است :

  • هلدر برش
  • هلدر تو تراش (داخل تراش)
  • هلدر کف تراش (هلدر مستقیم)
  • هلدر روتراش (بیرون تراش)
  • هلدر گام زنی بیرون
  • هلدر گاه پیشانی
  • هلدر گام زندی داخل
  • هلدر دیوار زن

شناخت حروف لاتین بر روی هلدر ها

در حین تراشکاری می توان از ابزارهای مختلفی همانند هلدر استفاده کرد. هلدرهای تراش کاری مطابق با 5 حرف از حروف لاتین شناخته می شوند. در واقع اولین حرف هلدرها ماهیت گیرنده اینسرت ( الماس تراشکاری ) است که پنج نوع دارد. حرف دوم هلدر روتراش نشان دهنده شکل ورودی روتراش است. حرف سوم حک شده روی هلدر نشان دهنده زاویه آن می باشد.

حرف چهارم مشخص کننده این است که ورودی با چه زاویه ای به هلدر روتراش بسته می شود. بنابراین، حرف چهارم بیان کننده آن است که ابزار از راست یا چپ بسته شود. حرف پنجم یعنی حرف آخر نیز نشان دهنده این است که هلدر روتراش مورد نظر چه اندازه ای دارد، ورودی و طول آن چگونه است.

خرید اینترنتی هلدر تراشکاری

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید هلدر تراشکاری و بزرگترین مرکز خرید ابزار تراشکاری و ابزار صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا
دسته بندی ها

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp