جایزه 50 میلیون تومانی
مرتب سازی :

خط کش فلزی

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع خط کش صنعتی فلزی

ارسال رایگان

مشاهده بیشتر

خط کش فلزی

  • 57,600 - 264,000 تومان

برای اندازه گیری و محاسبه فاصله بین دو سر یک جسم یا دو نقطه می توان از ابزار و تجهیزات متفاوتی استفاده کرد. این تجهیزات به مرور زمان پیشرفت کرده و از اشکال ابتدایی به شکل امروزی تغییر ظاهری داده و در زندگی روزمره ما نقش پر رنگی ایفا کرده و بسیار کاربردی می باشند. خط کش صنعتی و متر مهم ترین ابزار اندازه گیری به شمار می روند. البته که ابزار و تجهیزات دیگری به غیر از این دو موردی که بیان شد برای اندازه گیری وجود دارند.

خط کش صنعتی چیست؟

خط کش صنعتی از دیرباز تا به امروز دچار تغییرات ظاهری زیادی بوده و در اشکال مختلف و متریال های گوناگون برای کاربردهای متنوع تولید و عرضه می شوند. اغلب خط کش صنعتی ها از چوب، پلاستیک و فلزی ساخته می شوند. البته نوع جدیدی از خط کش صنعتی ها به نام خط کش صنعتی ژله ای با اشکال مختلف که غالبأ برای کودکان در رنگ های متنوعی تولید می شود. خط کش صنعتی فلزی ، یکی از محبوب ترین و پر استفاده ترین نوع خط کش صنعتی به حساب می آید.

این نوع خط کش صنعتی به طور تقریبی در همه جا به چشم می خورد. به طور مثال در خانه، اداره، سازمان، کارگاه و مکان های متعدد دیگر. این ابزار اندازه گیری از یک صفحه مندرج به صورت مستطیل شکل تشکیل شده است. این ابزار دارای خطوط منظمی است که می توان با استفاده از آن خطوط صافی را ترسیم کرد.

به غیر از ترسیم خطوط می توان از خط کش صنعتی به منظور اندازه گیری یا در واقع در نبود متر از آن استفاده نمود. خط کش صنعتی ها به طور معمول از واحدهای اندازه گیری همچون میلی متر، سانتی متر و اینچ استفاده می کنند. خط کش صنعتی دارای لبه صاف و به شکل خط راست برای ترسیم خط مستقیم مورد استفاده قرار می گیرد.

خط کش صنعتی در چه مواردی استفاده می شود؟

برای بهتر کشیدن خط صاف و مستقیم می توان یک جسم را به عنوان تکیه گاه مورد استفاده قرار داد. همچنین خط کش صنعتی را روی سطح مورد نظر قرار داده و با ابزار نوشتاری همچون مداد یا خودکار یا هر ابزاری دیگر با تکیه دادن نوک آن به لبه خط کش صنعتی، خط صاف و مستقیمی را ترسیم کرد. این ابزار اندازه گیری از وسایل پرکاربرد در هر مکان است.

خط کش صنعتی در اندازه ها و سایزهای مختلفی به چشم می خورد. به طور مثال خط کش صنعتی ده سانتی متری، بیست سانتی متری، سی سانتی متری، پنجاه سانتی متری و غیره وجود دارند. خط کش صنعتی های فلزی از دیگر خط کش صنعتی ها با دوام تر و مقاوم تر هستند. به طور مثال اگر خط کش صنعتی را در محفظه ای همچون کیف قرار دهیم یا از روی میز یا هر جایی دیگر به زمین بیفتد یا ضربه ای به آن وارد شود.

باید به اندازه ای با کیفیت و مقاوم باشد که براحتی شکسته نشود. خط کش صنعتی های فلزی در قیاس با دیگر خط کش صنعتی ها، بادوام تر بوده و طول عمر بیشتر دارند. ضمنأ خطوط و اعداد نوشته شده بر روی خط کش صنعتی به رنگ سیاه بوده که برای چشم مضر نیست و به چشمان فشاری وارد نمی کند و به راحتی قابل مشاهده است. از خط کش صنعتی ها استفاده دیگری هم می شود و آن برای منظم بریدن کاغذ است. به دلیل تیز بودن لبه خط کش صنعتی ها به خصوص خط کش صنعتی فلزی به راحتی و با دقت می توان کاغذ را در یک راستا و منظم برید و در واقع از وسط نصف کرد.

خط کش صنعتی ها در دسته لوازم تحریر قرار می گیرند. به غیر از استفاده عمومی از خط کش صنعتی، این ابزار وسیله ای تخصصی برای افرادی است که در رشته عمران و نقشه کشی به تحصیل می پردازند و همین طور در حوزه های مختلف مهندسی فعالیت می کنند. از خط کش صنعتی به غیر از اندازه گیری به منظور اندازه گذاری هم مورد استفاده قرار می گیرد. به غیر از کشیدن خط، برای ترسیم اشکال هندسی و دیگر اشکال از خط کش صنعتی های مخصوص به خود استفاده می شود.

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید خط کش صنعتی و بزرگترین مرکز خرید ابزار صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

 
مشاهده بیشتر
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp