خرید پالت پلاستیکی
مرتب سازی :

هلی کویل

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع هلیکویل (قلاویز، فنر، آچار)

ارسال رایگان

مشاهده بیشتر

هلی کویل چیست؟

گاه پیچ ها بر اثر باز و بسته کردن زیاد و یا فشار بیش از حد باعث خراب شدن و به اصطلاح گشاد کردن مهره یا قسمت قرار گیری می شوند. در صنعت این مشکل به دفعات پیش می آید و گاه نمی توان بخش رزوه را به دلایل بسیاری عوض کرد. با توجه به خراب شدن مهره یا رزوه های هم امکان استفاده از آن قطعه وجود ندارد.

هلی کویل راه حلی برای بر طرف کردن این مشکل است. هلی کویل در واقع حل یک مسئله مهم است. فرض کنید محل قرار گیری پیچی گشاد شده باشد و پیچ روی آن سوار نشود. راه حل چیست؟

نوعی فنر وجود دارد که با توجه به قطر سوراخ و گام پیچ مورد نظر انتخاب و داخل سوراخ کار گذاشته می شود. این فنر نوعی آچار مخصوص برای محکم کردن و نصب آن دارد. در نهایت می توان با قلاویز هلی کویل رزوه مورد نظر را نیز ایجاد کرد. تمام این مراحل هلی کویل است.

موارد استفاده از هلی کویل

از این مغزی ها در تولید قطعات جدید به ویژه در فلزات سبک استفاده می شود. همچنین برای تعمیر رزوه های صدمه دیده و بازسازی تولیدات از رده خارج شده مورد استفاده قرار می گیرد.

هلی کویل می تواند در کارگاه های متالوژی، فلزکاری، ماشین سازی، شیمیایی و به طور کلی همه صنایعی که به نحوی با پیچ سر و کار دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

از جمله یکی از موارد استفاده از مغزی های هلی کویل، بکارگیری آن در سر سیلندر اتومبیل و موتورسیکلت (محل بسته شدن شمع ها) و محل بستن پیچ تخلیه روغن موتور می باشد.

سایز هر هلی کویل بر اساس سایز پیچی که می باید در محل استقرار هلی کویل بسته شود شناسایی می شود. به طور مثال اگر در قطعه ای قرار است از پیچ سایز 5 استفاده شود، برای تقویت محل رزوه مادگی باید از هلی کویل با سایز اسمی 5 استفاده شود.

که در حالت عادی قطر هلی کویل نصب نشده قدری بیش از آن است که بعد از جایگذاری قطر داخلی آن، مناسب برای بستن پیچ سایز 5 خواهد بود. طول هلی کویل بر مبنای ضریبی از قطر آن محاسبه می شود. و معمولاً هر هلی کویل با طول محاسبه شده شناسایی می گردد.

کیت هلی کویل :

کیت هلی کویل در واقع یک پکیج کامل از یک سایز هالی کویل هاست. شامل قلاویز هلی کویل ، آچار هلی کویل و فنر های هلی کویل های آن سایز. این مجموعه می تواند خیال استفاده کننده را از جهت هماهنگی و مناسب بودن قطعات راحت کند.

آچار هلی کویل :

آچار هلی کویل نوعی آچار مخصوص است. که برای محکم کردن و قرار دادن فنر هلی کویل استفاده می شود. این آچار کاملا تخصصی برای این موضوع طراحی شده و کاربرد روتین دیگیری ندارد.

قیمت و خرید :

قیمت هلی کویل معمولا چندان ارزان نیست. هلی کویل از متریال های بسیار سخت و با کیفیت تولید می شود. برای انتخاب و خرید هلی کویل باید به ابعاد و گام مورد نظر کاملا توجه شود.

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید هلی کویل و بزرگترین مرکز خرید ابزار های صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا
دسته بندی ها

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp