جایزه 50 میلیون تومانی
مرتب سازی :

درجه باد

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع درجه باد دیجیتالی و معمولی

ارسال رایگان

مشاهده بیشتر

درجه باد دیجیتال و آنالوگ

به منظور سنجش باد نیاز به ابزاری به نام دستگاه درجه باد است. تنظیم باد لاستیک یا دستگاه های پنوماتیک جزو کارهای بسیار مهم و حساس می باشد که سبب افزایش طول عمر لاستیک یا دستگاه می شود. دستگاه درجه باد اغلب در دو نوع تولید و عرضه می شود.  دستگاه درجه باد عقربه ای و دستگاه درجه باد دیجیتال

باد جریان هوایی است که از مراکز دارای فشار زیاد به طرف مراکز کم فشار به حرکت در می آید. هر چه شیب فشار یا تفاوت فشار بین دو نقطه بیشتر باشد شدت جریان هوا نیز بیشتر خواهد شد.

از دستگاه درجه باد برای تجهیزاتی که والف دارند استفاده می شود.

والف چیست؟

والف یه فلز کوچک است که در واقع گذرگاه ورود هوا به درون یک جسم می باشد. در تعریف دیگر والف به بخشی از تیوپ یا تایر گفته می شود که از یک سمت هوا وارد آن شده و باعث پر شدن هوای درون تیوپ یا لاستیک می شود. این قطعه کوچک در تایرهای بادی که چرخ دارند همچون انواع خودروها و وسایل نقلیه و غیره قرار دارد. والف به دو دسته تقسیم می شود : والف تیوبلس و والف تیوپ تایپ

قابلیت های دستگاه درجه باد

از ابزارهای اندازه گیری پر مصرف می توان به درجه باد اشاره کرد که وجود آن در هر خودرویی بسیار مفید است. در بسیاری از مواقع به طور میانگین باید هفته ای یک بار باد لاستیک تنظیم شود. که برای این کار می توان از درجه باد استفاده کرد. این درجه باد در لاستیک ها باید در هر فصل میزان خاصی که کارشناسان بیان می کنند باشد.

به این دلیل برای کنترل آن باید همیشه یک دستگاه فشارسنج باد در ماشین وجود داشته باشد. به دستگاه درجه باد، دستگاه فشارسنج باد هم گفته می شود. چنانچه باد لاستیک کم باشد باعث مشکلاتی از قبیل سفت شدن فرمان، افزایش مصرف سوخت، پنچری و افزایش استهلاک ماشین می شود. از طرفی باد زیاد هم باعث افزایش ضربه در ناهمواری ها شده و تعادل ماشین را کاهش می دهد که در نتیجه ممکن است باعث حادثه شود.

پس عوامل موثر بر روی تغییر باد در لاستیک های خودرو می توان مواردی همچون ناهمواری جاده، مسافت طی شده، دمای هوا و غیره باشد. تغییراتی که بر روی باد لاستیک انجام می پذیرد ممکن است برای تمام چرخ ها یکسان نباشد. با یکسان کردن فشار باد، به تعادل بیشتر اتومبیل و حفظ انسجام پیچ ها و همین طور به عدم سایش لاستیک ها کمک فراوانی می توان کرد.

همان طور که بیان شد، به منظور فهمیدن اینکه میزان باد لاستیک مناسب است یا خیر بهترین راه استفاده از دستگاه فشار سنج باد لاستیک است. کنترل باد لاستیک ها می تواند براساس سه واحد اندازه گیری فشار باشد. یعنی فشار باد را بر اساس واحدهایی همچون کیلو پاسکال، بار و PSI اندازه گیری می کنند.

این دستگاه توانایی اندازه گیری باد لاستیک بین 0 Psi تا 100 Psi را دارد. نکته مهم و قابل توجه در زمان تنظیم باد خودرو این است که باید حداکثر 4 کیلومتر حرکت کرده باشد. به عبارتی لاستیک ها سرد باشند. در برخی از این دستگاه قابلیت های خاصی وجود دارد که بدان اشاره کوتاهی می کنیم. اغلب دستگاه درجه باد در برابر رطوبت و گرما مقاوم هستند. نکته دیگر در برخی از این دستگاه ها توانایی تحمل دمای زیر 20 درجه و بالای 70 درجه را دارند. دستگاه درجه باد دیجیتال دارای ویژگی های متفاوتی با دستگاه درجه باد عقربه ای می باشند. از یک صفحه نمایش دیجیتال بزرگ برای خواندن هرچه راحت تر اعداد اندازه گیری شده برخوردار است.

این محصولات سنسورهای بسیار دقیقی دارند و با دقت 0.01 PSI اندازه گیری می کنند. از نکات قابل توجه در حین تنظیم باد این است که دقیقأ باید با سر والف لاستیک هم راستا باشد تا باد اضافه ای از لاستیک اتومبیل شما خارج نشود.

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی  خرید درجه باد آنالوگ و دیجیتال  و بزرگترین مرکز خرید ابزار های صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا
دسته بندی ها

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp