جایزه 50 میلیون تومانی
مرتب سازی :

سری پیچ گوشتی

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع سری پیچ گوشتی دوسو، چهار سو، ستاره ای

ارسال رایگان

مشاهده بیشتر

سری پیچ گوشتی یک ابزار ضروری، برای هر کسی است که با پیچ کار می کند. این وسیله یک تکه فلز کوچک است که در انتهای پیچ گوشتی قرار می گیرد. و برای چرخاندن پیچ استفاده می شود. هر سری بیت پیچ گوشتی شکل منحصر به فردی دارد که با شکل سر پیچ مطابقت دارد و به پیچ گوشتی اجازه می دهد پیچ را محکم گرفته و بدون لیز خوردن بچرخاند. سری پیچ گوشتی در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارند که هر کدام برای بستن انواع پیچ های خاصی طراحی شده اند.

سعی شده است که در این مقاله بصورت ساده با سری پیچ گوشتی آشنا شوید، و بتوانید نوع مناسب را برای خرید به راحتی انتخاب کنید. در ادامه درباره سری پیچ گوشتی، انواع و کاربرد آن بیشتر توضیح می دهیم.

سری پیچ گوشتی چیست؟

 در تعریفی ساده سری پیچ گوشتی یک تکه ابزار جدا به شکل نوک پیچ گوشتی است که برای باز و بسته کردن پیچ ها استفاده می شود. سری پیچ گوشتی به نام های بیت، بیت دریل، سر پیچ گوشتی، نوک پیچ گوشتی و بیت پیچ گوشتی هم شناخته می شود.

برای استفاده از سری بیت پیچ گوشتی باید آن را به ابزار مناسب مانند، پیچ گوشتی های بیت خور، دستگاه پیچ گوشتی شارژی یا برقی، دستگاه دریل و یا... وصل کرد. بعد از اتصال سری پیچ گوشتی، به راحتی می توانید آن را درون پیچ جا زده و پیچ را بچرخانید. برخی از مدل های پیچ گوشتی شارژی دارای خاصیت آهنربایی هستند که از افتادن پیچ یا لغزش در طی کار جلوگیری می کنند.

جنس سری پیچ گوشتی

سری پیچ گوشتی معمولاً از فولاد سخت شده ساخته شده است که آن را قوی و بادوام می کند. این فولاد معمولاً تحت عملیات حرارتی قرار می گیرد تا استحکام و مقاومت بیشتری در برابر سایش داشته باشد. سری پیچ گوشتی همچنین اغلب با لایه ای از مواد مانند روکش کروم یا استیل پوشانده می شود که به جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی کمک می کند.

انواع سری پیچ گوشتی

سری پیچ گوشتی با قابلیت جدا شدن و تعویض، امکانات مفیدی را برای مصرف کننده به وجود می آورد، به طوری که برای هر نوع متفاومت از پیچ نیاز به خرید یک پیچ گوشتی جدا نیست. سری بیت پیچ گوشتی در انواع مختلفی وجود دارد که با توجه به نوع پیچ انتخاب می شود. در ادامه به رایج ترین دسته بندی آن اشاره می کنیم.

سری پیچ گوشتی دوسو (SL)

یکی از متداول ترین نوع سری بیت پیچ گوشتی است که برای چرخاندن پیچ هایی با سرهای شکاف دار (پیچ دوسو) استفاده می شود. سری پیچ گوشتی دوسو دارای یک تیغه مستقیم است که با عرض و عمق شکاف در سر پیچ مطابقت دارد. سری پیچ گوشتی داخل شکاف قرار می گیرد و کاربر با چرخاندن، عملیات باز یا بسته کردن پیچ را انجام می دهد.

سری پیچ گوشتی چهارسو (PH)

یکی دیگر از نوع های پر استفاده سری پیچ گوشتی، بیت پیچ گوشتی چهارسو است. این نوع بیت برای پیچ هایی با سر چهارسو استفاده می شود. بیت چهارسو دارای یک نوک بعلاوه شکل است که به خوبی در شکاف قرار می گیرد و به کاربر اجازه می دهد پیچ را گرفته و بچرخاند. سری پیچ گوشتی های چهارسو به طور گسترده ای در تجهیزات و دستگاه های الکترونیکی کاربرد دارد.

انواع دیگر سری پیچ گوشتی

علاوه بر بیت های دوسو و چهارسو، انواع دیگری از بیت های پیچ گوشتی وجود دارد، که برخی از محبوب ترین آن ها عبارتند از بیت ستاره ای که برای پیچ هایی با شکاف ستاره ای شکل و بیت مربعی برای پیچ هایی با شکاف مربعی شکل استفاده می شود. همچنین بیت های آلنی نیز وجود دارند که برای پیچ هایی با سر شش گوش استفاده می شوند. نوع دیگری از بیت های چهارسو (PZ) وجود دارد که شبیه به بیت های چهارسو هستند اما دارای شیارهای اضافی برای گرفتن بهتر پیچ هستند.

اندازه های سری پیچ گوشتی

سری پیچ گوشتی در اندازه های مختلفی وجود دارند که سایز آن با یک عدد یا حرف مشخص می شود. برای خرید هر بیت به دو اندازه باید توجه کنید، یکی قطر بیت و دیگری طول کل بیت، که خرید شما دقیقا مطابق نیازتان باشد. اغلب علامت اختصاری برای اندازه بیت پیچ گوشتی، در بیت های دوسو با حروف SL، در بیت های چهارسو با حروف PH، در بیت های ستاره ای با T و در بیت های چهارسو با شیار اضافی با حروف PZ مشخص می شود.

رایج ترین اندازه برای بیت های دوسو SL2 یا 3.2 میلی متر است، و رایج ترین اندازه برای بیت های چهارسو PH 2 است. با این حال، بسیاری از اندازه های دیگر در دسترس هستند و انتخاب اندازه صحیح برای پیچی که با آن کار می کنید مهم است. استفاده از اندازه نامناسب می تواند منجر به آسیب به پیچ یا بیت و یا حتی آسیب به کاربر شود.

خرید سری پیچ گوشتی

هنگام انتخاب پیچ گوشتی باید عوامل زیادی را در نظر گرفت. یکی از مهمترین آنها نوع پیچی است که با آن کار خواهید کرد. انواع مختلف پیچ ها به انواع مختلفی از بیت ها نیاز دارند، بنابراین انتخاب مناسب برای کار مهم است. همچنین باید اندازه پیچ و اندازه بیت و همچنین طول بیت را در نظر بگیرید. ممکن است برای پیچ های عمیق یا سخت تر به یک بیت طولانی تر یا یک رابط بیت نیاز داشته باشید.

رابط سری پیچ گوشتی

رابط بیت پیچ گوشتی یا رابط بیت، وسیله ای است که باعث افزایش طول بیت می شود، و در موقعیت هایی که دسترسی محدود است، می توان از این وسیله استفاده کرد. همچنین در برخی از مدل های آن خاصیت آهنربایی وجود دارد که باعث نگهداری بهتر بیت می شود.

استفاده از سری پیچ گوشتی

هنگام استفاده از سری پیچ گوشتی، مهم است که از تکنیک مناسب برای جلوگیری از آسیب رساندن به پیچ یا بیت استفاده کنید. یک اشتباه رایج استفاده از نیروی بیش از حد هنگام چرخاندن پیچ گوشتی است که می تواند باعث لیز خوردن و آسیب به پیچ شود. برای جلوگیری از این امر، فشار یکنواخت و استفاده از پیچ گوشتی با دستگیره مناسب بسیار مهم است. یا برای سهولت بیشتر می تواند از انواع دستگاهای پیچ گوشتی شارژی یا برقی استفاده کنید.

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید سری پیچ گوشتی و بزرگترین مرکز خرید ابزار های صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر
دسته بندی ها

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp