خرید پالت پلاستیکی
مرتب سازی :

دستگاه فرز

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع سنگ فرز و فرز انگشتی

ارسال رایگان

مشاهده بیشتر

دستگاه فرز یکی از پرکاربردترین ابزارهای برقی هستند، که طیف وسیعی از فعالیتهای ساختمانی و صنعتی توسط آنها انجام میشود. این دسته از ابزارها امکان فرآیند سنگ زنی گوشه ها و جای جوش، سایش، سنباده زنی و آماده سازی سطوح کار (زدودن رنگ قدیمی یا زبری) و حتی زنگزدگی روی سطوح فلزی، برش سنگ (سنگ فرز)، کاشی، بتون، فلز یا حتی مواد نرمتر مانند پلاستیک، چوب و PVC و تیز کردن انواع تیغه را فراهم میکند. این فرآیندها با نصب صفحه سنگ مناسب بر روی آنها امکان پذیر است.

منبع تغذیه فرزها معمولا برق و در برخی موارد نیز باتری (شارژی) است. اگرچه مدلهای شارژی قابلیت حمل و نقل بالایی دارند اما در مقابل به خاطر وزن باتری، سنگینتر از مدلهای برقی هستند. قدرت مدلهای شارژی و برقی به ترتیب براساس ولتاژ و توان آنها مقایسه میشود، به صورتی که هر چه ولتاژ یا توان دستگاه بالاتر باشد، قدرت آن بیشتر بوده و برای کارهای سنگینتری میتوان از آن استفاده کرد. علاوه بر گارد محافظ تعبیه شده بر روی دستگاه جهت ایمنی بیشتر، دسته کمکی نیز برای کنترل بهتر وسیله با هر دو دست در حین کار وجود دارد.

انواع دستگاه فرز

فرز انگشتی : این نوع از فرزها به دلیل وزن سبک و دقت بالای آنها کاربرد زیادی در ظریف کاریها دارند.

فرز مینیاتوری : این نوع فرز که جزو خانواده فرزهای انگشتی است، دارای دقت بالاتری نسبت به آنها بوده و برای مواردی مثل: سوراخ کاری ، حکاکی و منبت کاری استفاده میشود .

اور فرز نجاری : بیشترین کاربرد از این نوع فرز در نجاری، برای ایجاد طرح و نقش است.

فرز آهنگری :یکی از رایج ترین نوع فرزها بوده که با چرخش یک صفحه ی بزرگ چرخان برش و سایش فلزات را انجام میدهد. 

فرز سنگبری : از این مدل از فرزها برای برش و سایش سنگ استفاده میشود.

مهمترین نکات در هنگام خرید دستگاه فرز

درهنگام خرید ابزارهای برقی توان موتور، مهمترین نکته است. داشتن موتورقدرتمند امکان استفاده از دستگاه برای مدت زمان طولانی و شرایط پر فشار کارهای صنعتی را فراهم میکند. مجهز بودن دستگاه به گیربکس آلومینیومی نیز طول عمر دستگاه را افزایش و وزن آن را کاهش میدهد.

همچنین بایستی دقت شود که کیفیت ساخت دستگاه بالا بوده و قطعات به کار رفته در آن به راحتی قابل تعویض باشند. سرعت بالای دستگاه نیز باعث افزایش سرعت عمل و کاهش انرژی مصرفی از طرف کاربر میشود. در یک سری مدلها برای کنترل سرعت دیمری طراحی شده است که کاربر به راحتی بتواند سرعت را متناسب با عملکرد خود تنظیم کند.

ازآنجایی که از این ابزارها برای مدت زمانهای طولانی استفاده میشوند طراحی ارگونومیک و وزن سبکتر دستگاه استفاده از آن را برای کاربرراحتترمیکند. در تمامی مدلهای جدید فرز قفل اسپیندل تعبیه شده که با نگه داشتن شفت دستگاه موجب سادهتر شدن تعویض صفحه میشوند. ویژگی هایی مثل: سیم برق با طول مناسب، طراحی ضد لرزش دسته ، دارا بودن کیف قابل حمل، قابلیت بسته شدن دسته کمکی دردو طرف دستگاه و ... جزو مواردی است که برای برخی از کاربران حائز اهمیت است.

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید دستگاه فرز و بزرگترین مرکز خرید ابزارهای صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر
دسته بندی ها

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp