مرتب سازی :

ابزار تراشکاری

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع ابزار و لوازم کامل تراشکاری

مشاهده بیشتر

صنعت تراشکاری حوزه ای بسیار گسترده و پیچیده ای است که دارای انواع مختلف ابزار های تخصصی میباشد. برای کار بر روی انواع متریال های مختلف از جمله خانواده بزرگ فلزات می توانیم از فنون مختلف استفاده کنیم. صنعتگران برای فرم دهی، برش، تراش و اعمالی از این دست بر روی فلزات از تجهیزات و ابزار تراشکاری و یا فرزکاری مختلفف استفاده میکنند.

تراشکاری چیست؟

هنگامی که به وسیله ابزارآلات تراش کاری سطح درونی یا بیرونی یک قطعه صنعتی را برش یا شیار می دهیم. براده های مربوط به آن را خارج می نماییم، در حقیقت فعالیت تراش کاری انجام داده ایم. قطعه تراش خورده مورد نظر می تواند فلزی یا غیر فلزی بوده که البته در حوزه صنعت بیشتر از قطعاتی استفاده می شود که عملیات تراش کاری بر روی فلزات به کار گرفته شده باشد.

در اکثر مواقع ابزارآلات تراش کاری به صورت ثابت در جایگاه خود قرار دارند و قطعه ای که قصد تراش دادن آن را داریم روی ابزارآلات تراش کاری می چرخد. عملیات تراش کاری به طور کلی و در مجموع به وسیله یک لبه برنده در دستگاه تراش کاری به انجام می رسد. ضمنأ جنس قطعه مورد نظر در تراش کاری و شکل فیزیکی آن بسیار مهم است.

طوری که این موارد تعیین کننده ابزارهای مختلف برش هستند. بعد از توضیحات بالا و برای نتیجه گیری از مطالب این پاراگراف به طور خلاصه و در تعریفی منسجم، تراشکاری به فرایندی که جهت تولید قطعه ای صنعتی است که دارای شکلی خاص بوده و برای تولید آن می بایست قطعه را با چیزی برش و تراش دهیم می گویند.

ابزار های برش کاری و تراشکاری

در حوزه تراشکاری ابزارهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. برش شاخه ای از تراشکاری است که برای ساخت قطعات جدید از این روش استفاده می شود. برش دارای دستگاه های زیادی است. این دستگاه ها بر اساس فاکتورهای بسیار زیادی و ساعت ها تحقیق و پژوهش ساخته شده و توسعه یافته اند.

دستگاه های بسیار پیشرفته ای در دو دهه اخیر برای عملیات تراش کاری تعبیه شده است که از نظر شکل هندسی و جنس ابزار بسیار پیشرفته شده اند. به صورت کلی و در مجموع عملیات تراش کاری چهار نوع دارد که عبارتند از : روتراشی، پیشانی تراشی، کپی تراشی و پروفیل های گرد.

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید ابزار تراشکاری و بزرگترین مرکز خرید ابزار های صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا
دسته بندی ها

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp