جایزه 50 میلیون تومانی
مرتب سازی :

کفشک قالب سازی

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع کفشک قالبسازی فولادی و چدنی

مشاهده بیشتر

کفشک قالب چیست؟

کفشک قالب یک قطعه استاندارد قالب سازی ست. در واقع کفشک قالب یکی از اساسی ترین قطعات پیش ساخته است که در قالب سازی کاربرد دارد.

کفشک قالب شامل صفحاتی فلزی ست که توسط تعدادی میل راهنما روی همدیگر قرار گرفته اند. این صفحات کاملا با هم منطبق و موازی هستند. سایر اجزای قالب همچون سنبه ، ماتریس و... روی این صفحات قرار می گیرند.

کفشک قالب چه کاربردی دارد؟

کفشک قالب ، ابزار بیس و پایه قالب سازی ست. کاربرد اصلی آن، این است که صفحه ای یکنواخت، جهت قرار گیری اجزای قالب فراهم سازد.

در بیشتر موارد کفشک قالب شامل دو صفحه بالا وپایین است. هرچند در موارد خاص و سفارشی کفشک با سه صفحه موازی هم تولید می شود. این دو صفحه به کمک میل های راهنما بر روی یکدیگر بصورت کاملا موازی قرار گرفته اند. صفحه پایین ثابت و صفحه بالا متحرک است. در حقیقت صفحه بالا به رام پرس ( فک متحرک ) وصل می شود.

 صفحه بالا و پایین به وسیله دو یا چهار میل راهنما بهم دیگر متصل می شوند. این میل ها بر روی صفحه پایین نصب می شوند. بوش ها بر روی صفحه بالایی تعبیه شده و محل عبور میل های راهنما هستند.

انواع کفشک قالب :

کفشک قالب از لحاظ جنس به دو دسته کلی فولادی و چدنی تقسیم می شود.

تفاوت کفشک قالب فولادی و کفشک قالب چدنی

  1. کفشک قالب فولادی مقرون به صرفه تر از کفشک قالب چدنی است.
  2. کفشک قالب چدنی مقاومت بیشتری در برابر فشار پرس دارد.
  3. کفشک فولادی در اثر عدم توازی پرس دفرمه می شود. ولی نوع چدنی آن می شکند.
  4. (توجه : دفرمه شدن کفشک فولادی احتمال آسیب بیشتری نسبت به شکستگی کفشک چدنی در پی خواهد داشت.)
  5. از کفشک فولادی جهت تولید قطعاتی با ضخامت کمتر استفاده می شود.
  6. از کفشک چدنی جهت تولید قطعات سنگین تر استفاده می شود.

انواع کفشک قالب از لحاظ سطح کار

سطح کارگیر کفشک قالب بسته به کاربرد آن معمولا بصورت مستطیل یا گرد ساخته می شود.

موقعیت قرارگیری میل راهنما (محل نصب بوش) سبب می شود بخش هایی از کفشک قابل استفاده نباشد. لذا با کاهش تعداد میله های راهنما، فضای مفید افزایش خواهد یافت.

در برخی موارد برای افزایش فضای مفید آن محل قرار گیری بوشها را خارج از چهارچوب اصلی کفشک قرار می دهند.

همچنین ممکن است در دو سمت صفحه ثابت ( صفحه پایینی ) برای راحتی در گیره بندی، جای پیچ مشابه شکل زیر تعبیه شود.

ضخامت صفحه های کفشک ها

معمولا در کفشک ها به ازای هر طول و عرض، یک ضخامت برای هر دو صفحه کفشک لحاظ می شود. و در ابعاد بزرگتر به ازای هر طول و عرض دو یا چند ضخامت عرضه می شود.

در کفشک قالب چدنی معمولا ضخامت صفحه پایین به عنوان نشیمن گاه قالب بیشتر از صفحه بالاست. تا مقاومت بیشتری نسبت به ضربه پرس داشته باشد.

تغییر در ضخامت صفحات کفشک مطابق با نظر مشتری قابل انجام است. و در قالب سفارشی صورت میگیرد.

کاربرد و علت استفاده از کفشکهای استاندارد

همانطور که گفته شد اصلی ترین کاربرد و دلیل استفاده از کفشک ها ، هموار بودن محل قرار گیری قطعات و موقعیت دهی صحیح بخشهای متحرک و ثابت قالب نسبت به یکدیگر است. اینکار نیازمند ماشینکاری دقیق سطوح و سوراخهای میله راهنماست.

نکته مهم این است که کفشکها تحت فشارهای بسیار زیادی قرار میگیرند. پس لازم است در شرایط بحرانی و پرفشار نیز منطبق بر یکدیگر باشند.

همچنین کفشک ها مبنای موقعیت دهی بسیاری از اجزای قالب هستند. عملیات ماشینکاری متعددی روی آنها انجام میشود که اصلاح یا تغییر آنها شامل هزینه های زیادی خواهد شد.

از طرفی در تولید غیر انبوه مقرون به صرفه تر است که از کفشک های آماده استفاده شود.

معرفی شرکت های تولید کننده کفشک قالب

شرکت ارس زنجان در سال 1368 فعالیت خود را به عنوان اولین تولید کننده قطعات استاندارد و پیش ساخته قالب شامل انواع مختلف کفشک های چدنی ، راهنماهای فلانچ دار ، کفشک های آهنی ، بلوک های تزریق پلاستیک ، میل و بوش راهنما ، قفسه های ساچمه ای ، سنبه های برش و پران ، پین ها ، ویرپلیت ها ، پرسهای دستی و نیوماتیک و سایر لوازم جانبی قالب های صنعتی در ایران آغاز نمود.

این شرکت با استفاده از تکنولوژی روز توانست محصولات خود را به بازار ایران عرضه و از لحاظ صرفه جویی در وقت صنعتگران با استقبال فراوانی مواجه گردید.

هم اکنون این شرکت محصولات پیش ساخته قالب را به طور کامل در داخل کارخانه تولید کرده و با تنوعی چشم گیر و کیفیتی بالا و قیمتی مناسب گام بلندی را در جلب رضایت مشتریان برداشته است و سهم عمده ای از بازار را به خود اختصاص داده است.

این شرکت اولین دارنده گواهینامه ISO 9002 در زمینه ساخت قطعات استاندارد قالب بوده و منتخب دریافت نشان طلائی کیفیت از TLC در سال 2003 و همچنین منتخب دریافت تندیس و نشان طلایی کیفیت و تکنولوژی از BID در سال 2004 می باشد.

شرکت ستاک از سال 1375 فعالیت خود را در زمینه ساخت قطعات پیش ساخته ، ساخت قالب های پروگرسیو ، دایکست و پلاستیک در ایران آغار کرده است. 

این شرکت با استفاده از دانش فنی و تجربیات چندین ساله ی مهندسین خود در زمینه قالبسازی ، قطعات پیش ساخته قالب و ساخت قطعات دقیق توانسته سهم بسزایی در بازار ایجاد کند.

راهنمای خرید کفشک قالب

فروشگاه صنعتی ماتریس به عنوان جامع ترین فروشگاه اینترنتی ابزالات قالب سازی دارای بیشترین تنوع در ضخامت صفحات و اندازه میل و بوش است.

حتی در موارد خاص امکان تامین سایز های خاص و سفارشی طبق نظر مشریان وجود دارد

قیمت کفشک قالب

فروشگاه اینترنتی ابزار ماتریس به عنوان نمایندگی رسمی مجموعه های اصلی ابزار قالب سازی در ایران ( نظیر شرکت ارس زنجان ، ستاک اصفهان و هایکو ) ، محصولاتی همچون کفشک قالب را با بهترین قیمت و گارانتی اصالت کالا عرضه می نماید.

برای استعلام قیمت و توضیحات بیشتر میتوانید با تلفن 02146811043 تماس بگیرید.

مشاهده بیشتر

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp