مرتب سازی :

گیج داخل سیلندر

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع بور گیج یا گیج داخل سیلندر (بور گیج)

ارسال رایگان

مشاهده بیشتر

گیج داخل سیلندر (بور گیج) جزو ابزارهای اندازه گیری صنعتی است که کاربرد آن ، همان طور که از نام آن مشخص می باشد، اندازه گیری سایز داخل سیلندر یا لوله می باشد.

ابزارهای اندازه گیری جزو ابزارهای پر استفاده در محیط های صنعتی و کارگاهی می باشد. برای ساخت قطعات یا محصول با کیفیت و دقیق استفاده از ابزارهای اندازه گیری بسیار ضروری است.

ابزارهای مختلفی تحت عنوان ابزار اندازه گیری شناخته می شود که هر کدام برای کاربردی خاص مورد استفاده قرار می گیرد. گیج داخل سیلندر یکی از ابزارهای اندازه گیری دقیق صنعتی می باشد.از گیج داخل سیلندر معمولا در صنعت تراشکاری استفاده می شود.

یکی از مشکلاتی که در هنگام تراشکاری قطعاتی مثل سیلندر یا لوله به وجود می آید ، مشکل در اندازه گیری قطر داخلی این اجسام است.قطر داخلی این قطعات به دلیل داشتن عمق زیاد ، قابل اندازه گیری نیست به همین دلیل برای اندازه گیری قطر عمق آن از ابزار گیج داخل سیلندر استفاده می شود.

نحوه عملکرد گیج داخل سیلندر

گیج داخل سیلندر سه بخش اصلی تشکیل شده است:

  • ساعت : برای نشان دادن اندازه و میزان شعاع
  • میله یا ستون : برای افزایش طول گیج (دسترسی بیشتر به عمق بیشتر)
  • دسته ها: برای بررسی وضعیت شعاع

دسته ها از طریق میله به ساعت متصل شده است که تغییر در شعاع سیلندر را به ساعت منتقل می کند. به طور که با تغییر در شعاع، عقربه ها شروع به چرخش می کنند. میزان چرخش عقربه ها دارای استاندارد مشخص می باشد به طوری که به ازای هر یک میلی متر ، عقربه یک دور گردش دارد. برای ساخت گیج داخل سنج از متریال های مقاوم استفاده می شود تا استحکام و مقاومت گیج بیشینه باشد.

خرید اینترنتی گیج داخل سیلندر (بور گیج)

گیج داخل سنج در اندازه های مختلف با بازه اندازه گیری مختلفی تولید شده است که بسته به کاربرد می توان آن را خریداری کرد.در هنگام خرید گیج داخل سیلندر حتما باید به بازه ی اندازه گیری آن دقت کرد تا گیج نهایت کاریی خود را داشته باشد.

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید گیج داخل سیلندر و بزرگترین مرکز خرید ابزار های صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp