مرتب سازی :

فنر دریل

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع فنر دریل ستونی

ارسال رایگان

مشاهده بیشتر
فنر دریل 13 تبریز

فنر دریل 13 تبریز

% 5
 • 52,920 تومان
 • 50,400 تومان
فنر دریل ستونی 32 پیشرو

فنر دریل ستونی 32 پیشرو

% 9
 • 514,080 تومان
 • 468,000 تومان
فنر دریل ستونی 16 پیشرو

فنر دریل ستونی 16 پیشرو

% 14
 • 204,750 تومان
 • 175,500 تومان
فنر دریل ستونی 25 پیشرو

فنر دریل ستونی 25 پیشرو

% 21
 • 279,720 تومان
 • 222,000 تومان
فنر دریل ستونی 13 پیشرو

فنر دریل ستونی 13 پیشرو

% 21
 • 128,520 تومان
 • 102,000 تومان
فنر دریل ستونی سایز 20 تبریز

فنر دریل ستونی سایز 20 تبریز

% 5
 • 120,960 تومان
 • 115,200 تومان

به منظور عملیات سوراخکاری و در حقیقت دریل کاری نیاز به دستگاه دریل می باشد. سوراخکاری بر روی متریال مختلفی صورت می گیرد. دستگاه دریل دارای انواع و دسته بندی های متفاوت با برندهای گوناگون می باشد.

دریل ستونی نوعی دریل است که برای سوراخکاری دقیق در کارگاه ها به کار می رود. دریل ستونی به دو حالت رومیزی و ایستاده تولید و عرضه می شوند. درون این دریل ها قطعات ریز و درشت زیادی گنجانده شده است. یکی از این قطعات به نام فنر دریل یا به اصطلاح عامیانه فنر حلزونی که در این پست گروه ماتریس به تشریح آن خواهد پرداخت.

در حین کار با دریل ستونی هنگامی که اهرم را پایین می آوریم و عمل سوراخکاری را بر روی متریال مورد نظر انجام می دهیم این فنر باعث می شود که دستگاه به آرامی به حالت اولیه برگردد. فنر دریلی دارای اندازه های مختلف با قطرهای گوناگون می باشد که هر کدام برای نوعی از دریل ستونی مناسب است.

این نوع فنر باید مقاومت و استحکام بالایی داشته باشد. از این رو به طور معمول این فنرها را از فلزهایی سخت مثل فولاد می سازند. پس از مدتی استفاده از دریل های ستونی امکان ضعیف شدن فنرهای حلزونی وجود دارد در این صورت محور دستگاه براحتی بالا نمی رود. این فنرها براحتی قابل تعویض هستند.

تشریح فنر حلزونی

یکی از اقسام گوناگون فنرها، فنر حلزونی است که از تسمه با مقطع مستطیل شکل تولید شده و جهت ذخیره انرژی دوار و آزاد سازی آن به صورت گشتاوری بکار برده می شود. یکی از شناخته شده ترین انواع فنر حلزونی فنر نیرو ثابت است. که نیرویی تقریبا ثابت جهت مقاومت در برابر باز شدن فنر اعمال می کند.

بنابراین هنگامی که تسمه فنر گسترده یا باز می شود، نوعی تنش ذاتی با نرخی تقریبا ثابت در برابر نیروی اعمالی مقاومت می کند. سوراخ ها و یا خم هایی که بعضأ در انتهای فنرهای اسپیرال تعبیه شده است به آنها این قابلیت را می دهند که به تجهیزات دیگر متصل شوند.

بنابراین زمانی که یک نیرو جهت فشردن و یا کشیدن انتهای آزاد فنر اعمال می شود، فنر حلزونی عملکردی مشابه با فنر کششی از خود نشان می دهد. تغییرات گشتاوری در فنرهای حلزونی به طور کلی غیر خطی است. این شرایط به دلیل وجود اصطکاک بین کویل ها و متفاوت بودن میزان طول تسمه فعال در فنر می باشد.

انواع فنرهای حلزونی

1- Power Spring : این فنرها به اسم فنر ساعت هم شناخته می شوند، زیرا در صنعت ساعت سازی جهت اعمال نیرو استفاده می شود. این فنرها می توانند با اشغال کمترین فضای ممکن نیروی نسبتا زیادی را ایجاد کنند. همچنین این گونه از فنر مارپیچ حرکت خطی قابل قبولی را با استفاده از کمترین نیروی انباشته فراهم کرده و زمانی که فنر در حالت باز قرار دارد نیروی بسیار زیادی را در خود ذخیره می کند.

2- Hair Spring : این مدل نوعی از فنر اسپیرال با حلقه هایی که اغلب از هم فاصله دارند می باشند. اغلب این فنرها در سایزهای کوچک تولید و در صنعت ابزار بکار برده می شوند. به عنوان مثال در ابزار زمان سنجی، مترها و یا مکانیسم ضد انفجار میان چرخدنده ها مورد استفاده قرار می گیرند.

3- Brush Spring : فنر براش (به همراه براش هولدر) یا همان فنر ذغال کاملأ شناخته شده هستند، از دیرباز جهت اعمال فشار پشت ذغال در موتورهای الکتریکی و ژنراتورها بکار گرفته شده اند. این فنرها به شکلی طراحی می شوند که در بیشتر زمان عملکرد همه حلقه های فنر فعال خواهند بود.

4- Constant Force Spring : تولید فنر حلزونی نیرو ثابت به گونه ای است که هر حلقه فنر به شکلی کاملأ کیپ و بدون هیچ فاصله ای بدور حلقه دیگر پیچیده شده اند. حین عملکرد، انتهای آزاد به سمت بیرون کشیده شده و لذا نیرو توسط حلقه های داخلی بوجود می آیند. تولید فنر حلزونی نیرو ثابت، بدون هیچ محدودیتی در طول و به منظور اعمال نیرویی با نرخ ثابت انجام می گیرد. فنر سیم جمع کن جاروبرقی و فنر کمربند ایمنی خودرو مثال هایی از کاربرد فنر اسپیرال نیرو ثابت هستند.

یک فنر حلزونی (Power spiral Spring) در ساده ترین شکل خود، یک تسمه تخت از جنس فولاد فنری یا استنلس استیل است که به صورت طولی برش خورده و به دور یک محور پیچیده و سپس داخل یک محفظه یا هوزینگ خود را رها می کند.

این گونه فنرها به القاب و اسامی دیگری هم معروف هستند نظیر فنر اسپیرال، فنر حلزونی، فنر مارپیچ، فنر کوکی، فنر ذغالی، فنر ساعت، فنر سیم جمع کن، فنر برگردان و فنر استند.

عملکرد فنر حلزونی

عملکرد فنر حلزونی به واسطه ابعاد متریال استفاده شده در فنر شامل ضخامت تسمه، عرض تسمه و طول تسمه می باشد. همچنین فضای قابل دسترس در این گونه فنرها به قطر هوزینگ و قطر شفت مرتبط است. به دلیل دانش کم استفاده کنندگان از این ابزار، برخلاف ابتدایی و پایه ای بودن این پارامترها، طراحی و عملکرد فنرهای حلزونی موضوع پیچیده ای است که حتی صنعتگران محدودی شناخت کاملی از آن دارند.

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید فنر دریل و بزرگترین مرکز خرید ابزار های صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp