این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد ابزار ماتریس کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :

انواع ماتریس

مقایسه، مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع ماتریس

مشاهده بیشتر

بوش ماتریس  یا  بوش سنبه ماتریس  یکی از قطعات پر استفاده در قالب سنبه ماتریس می باشد.این قطعه در واقع ، قطعه ای واسط بین سنبه و بدنه قالب می باشد. برای شناخت این قطعه به ادامه مطلب رجوع کنید.

قالب های سنبه ماتریس یا قالب قطعات فلزی از قطعات مختلفی مثل سنبه ، بوش و غیره تشکیل شده است که هر یک کاربردی خاص و مشخص دارد.

در این نوع قالب ، با استفاده از ابزار سنبه عمل سوراخکاری یا برش را روی قطعه خام (ورق فلزی) انجام می دهد. اما مشکلی که وجود دارد، ایجاد اصطکاک بین دیواره قالب و سنبه می باشد که به مرور زمان باعث خوردگی و از بین رفتن دیواره قالب می شود.

اما راه حل چیست؟

بهترین راه حل استفاده از ابزاری کمکی به نام بوش ماتریس می باشد.بوش ماتریس در واقع قطعه ای واسط بین سنبه و دیواره قالب می باشد که از ایجاد اصطکاک بین سنبه و دیواره قالب جلوگیری می کند.مزیت استفاده از سنبه ماتریس کاهش هزینه در صورت ایجاد اصطکاک می باشد.چون هزینه تعویض بوش بسیار پاییننر از هزینه تعمیر قالب یا تعویض قالب می باشد.

معمولا متریال استفاده شده برای ساخت بوش ماتریس فلزات مقاوم مثل فولاد می باشد تا ستحکام آن بیشینه باشد و در برابر سایش و اصطکاک دچار مشکل نشود.

معمولا سنبه ماتریس در اندازه های مختلفی ساخته می شود که بسته به نوع قالب و اندازه ی سنبه می توان آن را تهیه کرد.

در قسمت لبه بوش ماتریس دارای قسمتی پله ای شکل می باشد تا سنبه به خوبی در جای خود قرار بگیرد.

در هنگام خرید بوش ماتریس به موارد زیر باید دقت کرد:

  • طول
  • قطر داخلی
  • قطر خارجی
  • جنس
مشاهده بیشتر
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا
اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید
whatsapp