مرتب سازی :

گیره رومیزی

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع گیره رومیزی کارگاهی

ارسال رایگان

مشاهده بیشتر

ماهیت اصلی گیره، ابزاری برای نگه داشتن هر نوع قطعه است که می خواهیم بر روی آن تغییراتی اعمال نماییم. گیره های دارای انواع و اشکال مختلفی می باشند که برای کاربرد های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. به طور مثال به چند نمونه گیره اشاره می کنیم نظیر گیره رومیزی، گیره بغل میزی ، گیره زیر دریلی ، گیره زیر فرز ، گیره پیچی و غیره.

ثابت ماندن قطعه یا ابزار هنگام انجام کار روی قطعه یا ماشین کاری بسیار مهم و حیاتی است. بدین منظور، برای ثابت کردن قطعه از ابزاری با نام گیره استفاده می شود.گیره ها دارای انواع مختلفی است که از نظر کارایی با هم متفاوت هستند.

گیره رومیزی

گیره ها جزو ابزارهای نگهدارنده پر استفاده در محیط های صنعتی، غیر صنعتی و کارگاهی است. همان طور که از نام این ابزار مشخص است ، وظیفه ی آن ثابت نگه داشتن قطعه و ابزار است.گیره ها در شکل ، ابعاد و جنس های مختلف تولید می شود که هرکدام کارایی خاص دارد.

گیره های رو میزی نوعی از گیره است که به وسیله ی پیچ روی میز یا لبه ی سطح نصب می شود و دارای یک فک ثابت و یک فک متحرک است که با چرخاندن دسته میل پیچ  می توان دهانه یا فاصله ی بین دو فک تغییر می کند.

گیره ها همواره تحت فشار هستند از این رو باید جنس بدنه ی آن مقاوم باشند، معمولا گیره های را از فلزات سخت مثل فولاد می سازند تا مقاومت بالایی داشته باشند.

گیره رومیزی یکی از انواع گیره است که همان طور که از نام آن مشخص است، روی میز یا لبه سطح آن بسته می شود. اغلب گیره ها از جنس فلزات مقاوم مثل فولاد ساخته می شوند تا در برابر فشارهای وارده مقاومت مناسبی داشته باشند. گیره رومیزی نوعی نگهدارنده صنعتی به شمار می رود.

معمولأ گیره ها دارای یک فک ثابت و یک فک متحرک هستند. که تنظیم فاصله ی دو فک به وسیله ی میله ای به نام دسته میل پیچ انجام می شود. اغلب گیره های رومیزی به منظور اتصال به میز دارای دو عدد سوراخ برای قرار گیری پیچ می باشند.

شاخصه های مهم برای گیره رومیزی طول گیره، عرض دهانه و حداکثر میزان باز شدن دهانه گیره که همگی بر حسب میلی متر محاسبه خواهد شد، می باشد. اغلب گیره های رومیزی دارای خط کش برای دقت در اندازه باز شدن فک و دارای شیارهای سخت کاری شده در ناحیه ی فک خود است.

به گیره رومیزی کلمپ رومیزی هم گفته می شود. استفاده از گیره رومیزی در کارگاه ها فراوان است. به این علت که برای ساییدن یک قطعه یا تغییر شکل دادن آن نیاز به ابزاری دارند که بتواند قطعه مورد نظر را ثابت نگه دارد. گیره رومیزی به صورت افقی و عمودی بر روی میز نصب می شود.

در حین خرید گیره رومیزی به مواردی مانند جنس، وزن، سایز گیره، طول گیره، داشتن خط کش مدرج بر روی کشویی ناودانی، تجهیز محصول به فک های متفاوت و امکان تنظیم میزان خلاص کشویی ناودانی اهمیت دهید.

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید گیره رومیزی و بزرگترین مرکز خرید ابزار های صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر
دسته بندی ها

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp