خرید پالت پلاستیکی
مرتب سازی :

بست سیم بکسل

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع بست سیم بکسل، بست شلنگی و بست تسمه

ارسال رایگان

مشاهده بیشتر

از تابیده شدن چندین سیم به دور هم، رشته سیم به وجود می آید، و از تابیده شدن رشته سیم ها به دور مغزی که در مرکز قرار گرفته است، سیم بکسل به وجود می آید. برای اتصال سیم بکسل ها از بست سیم بکسل استفاده می شود.

بست سیم بکسل :

بست سیم بکسل یک قطعه از جنس فلزات مقاوم مثل فولاد یا چدن می باشد که برای ایجاد حلقه های مقاوم در سیم بکسل و اتصال سیم بکسل ها به هم استفاده می شود.

این بست دارای قسمت های مختلفی است که از یک گردنه افقی و یک گردنه عمودی ( به اصطلاح U  شکل ) و دو پیچ و مهره برای متصل شدن دو گردنه به هم، تشکیل شده است.

انواع بست سیم بکسل :

بست سیم بکسل با جنس های مختلفی تولید می شود که از پراستفاده ترین آن ها می توان به بست سیم بکسل استیل، بست سیم بکسل فولادی و بست سیم بکسل چدنی اشاره کرد. و همگی آنها کارکرد یکسانی دارند اما نوع جنس آن را باید با توجه به کار خود انتخاب کرد. هچنین بست های سیم بکسل در روکش گالوانیزه نیز تولید می شود. که باعث جلوگیری از خوردگی و سایش استفاده می شود.

از بست های سیم بکسل فولادی برای برای قفل کردن حرکت سیم بکسل در حفره ای استفاده می شود که امکان پرس کاری روی انتهای سیم بکسل وجود ندارد. بست فولادی از فولاد ساخته شده است و از مقاومت نسبتا بالایی برخوردار است. این بست ها از 1 تا 175 تن و تا سایز های 6 تا 32 تولید می شوند. و عمدتا در بازار ایران بست های سیم بکسل ایرانی و چینی قابل ارائه می باشد.

بست سیم بکسل چدنی برای ساختن حلقه در بخش انتهایی سیم بکسل می باشد و عملا جهت اسلینگ و بلند کردن بار از آن کاربرد ندارد. و از اثرات جانبی آن می توان به  ایجاد گودی و ضرب دیدگی سیم بکسل اشاره کرد.

بست چدنی در سایز های مختلف متناسب با سایز سیم بکسل تولید و عرضه می شود و تفاوت اصلی آن با بست بکسل فولادی در این است که قطعه بیرونی از جنس چدن است و از روش ریخته گری تولید می شود. این بست برای مقاومت محیطی بصورت گالوانیزه ارائه می شود. این بست معمولا در سایزهای مختلف مانند 3 تا 16 تولید می شوند.

بست سیم استیل دارای دو گرید مختلف 304 و 316 است که به اولی  استیل بگیر و به دومی استیل نگیر می گویند. این بست استیل برای اتصالات همراه با سیم بکسل استیل مورد استفاده قرار می گیرد. از این بست در مواقعی استفاده می شود که مقاومت در برابر خوردگی و زیبایی ظاهری اولیت بالاتری دارد. همچینین بصورت سایز های میلیمتری و اینچی تولید می شوند. که در ابزار ماتریس می توانید انواع آن را مشاهده و با توجه به نیاز خود خرید کنید.

بست سیم بکسل محصولی مصرفی است که برای انواع کاربرد ها تولید می شوند. این محصول در سایز های مختلف و جنس های مختلف تولید شده و برای شرایط مختلف و اتصال سیم بکسل ها مورد استفاده قرار میگیرد. نصب این محصول بسیار حساس و دقیق است و باید توسط افراد متخصص عمل نصب انجام گیرد.

نحوه نصب بست سیم بکسل :

نصب درست بست سیم بکسل از نکات بسیار مهم در استفاده از این بست می باشد. که عدم درست بستن بست سیم بکسل باعث کاهش عملکرد آن می شود.

 در ابتدا باید سر سیم بکسل با نوار چسب برق یا سیم محکم شود. سپس برای ایجاد حلقه، سیم بکسل را دو بار از بست ها با ایجاد شکل حلقه ای عبور میدهیم، و باید سایز بست مورد استفاده با قطر سیم بکسل یکی باشد. و بست ها در یک جهت بسته شوند و موازی با هم باشند. همچنین گردنه افقی سیم بکسل در هنگام نصب بست سیم،  باید در سمت دنباله دار سیم بکسل قرار بگیرد.

فاصله بین دو بست سیم بکسل باید 6 برابر قطر سیم باشد و فاصله میان همه بست ها باید یکی باشد. به عنوان مثال تا سایز سیم بکسل 15 از 3 بست استفاده می شود و به ازای هر 5 میلی متر یک بست دیگر اضافه می شود.

در نهایت توجه کنید که در هنگام محکم کردن مهره ها، نه آنقدر محکم شود که پیچ هرز شود و نه آنقدر شل باشد که سیم بکسل لق بزند.

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید بست سیم بکسل و بزرگترین مرکز خرید ابزار های صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp