مرتب سازی :

انواع متر

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع متر فلزی و نواری دستی و لیزری

ارسال رایگان

مشاهده بیشتر

متر لیزری باس

 • 1,407,067 - 1,852,956 تومان

متر لیزری نووا

 • 2,886,680 - 3,674,837 تومان

متر لیزری آروا

 • 0 - 3,371,971 تومان

متر لیزری کنزاکس

 • 3,086,647 - 3,908,520 تومان

متر لیزری رونیکس

 • 3,806,397 - 5,271,147 تومان

متر لیزری بلوتوث دار رونیکس

 • 3,806,397 - 7,134,489 تومان

متر مهندسی فلزی رونیکس

 • 818,223 - 1,654,564 تومان

متر رونیکس مدل امگا

 • 169,800 - 288,800 تومان

متر رونیکس مدل میکرون

 • 105,800 - 159,800 تومان

متر اسیست

 • 126,432 تومان

متر نووا

 • 119,760 - 287,760 تومان

متر فیسکو

 • 51,840 - 540,000 تومان
ترمومتر لیزری دیجیتال کد RH-9601 برند رونیکس

ترمومتر لیزری دیجیتال کد RH-9601 برند رونیکس

% 21
 • 2,643,480 تومان
 • 2,098,000 تومان
متر مهندسی 50 متری کد RH 9851 برند رونیکس

متر مهندسی 50 متری کد RH 9851 برند رونیکس

% 9
 • 1,383,480 تومان
 • 1,258,966 تومان
متر مهندسی 30 متری کد RH 9831 برند رونیکس

متر مهندسی 30 متری کد RH 9831 برند رونیکس

% 4
 • 862,160 تومان
 • 829,000 تومان

انواع متر (متر فلزی و دستی و...) و کاربرد آنها

برای اندازه گیری و دانستن اندازه اجسام و اشیای مختلف و همچنین محاسبه فاصله ها نیاز به ابزاری است که بتوان این محاسبه را برای ما انجام دهد. تا به امروز ابزارهای مختلفی بدین منظور تولید و عرضه شده اند.

متر دستی و متر فلزی یک نمونه بارز ابزار اندازه گیری و یکی از متداول ترین آنهاست. این ابزار اندازه گیری قابل حمل بوده و برای تعیین کمیت ابعاد اشیا و یا فاصله بین آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. مترها بر اساس واحدهای مختلفی نظیر مقایس هایی از جمله میلی متر، سانتی متر، اینچ و فوت علامت گذاری می شوند. این ابزار وسیله ای مندرج به شمار می آید.

دست کم وجود یک متر در هر جعبه ابزاری الزامی خواهد بود. متر ابزاری پرکاربرد است که در همه مکان ها از آن استفاده می شود. این ابزار در عین سادگی استفاده، باید برای ساخت آن از دقت بالایی برخوردار بود. این ابزار را می توان از خانواده خط کش ها به حساب آورد که دارای پیچیدگی خاصی نیستند و با ظاهری ساده، عملکرد و کارآیی فوق العاه ای در تمامی جهات برای همه اقشار جامعه خواهد داشت.

انواع متر

متر ها دارای انواع و اقسام مختلف و در اشکال گوناگون و در متراژهای متفاوت تولید و عرضه می شوند. می توان به چند مورد از دسته های مختلف متر از جمله متر فایبرگلاس، چرخ متردار، متر لیزری ، متر باطری دار اتوماتیک، متر مهندسی، متر تاشو، گونیا متر، متر تلسکوپی، متر جیبی، متر قدسنج، متر پی وی سی و متر باطری خور اشاره کرد. متر فلزی که اغلب مورد استفاده عموم و بیشتر در کارهای ساختمانی از آن استفاده می شود و همچنین متر خیاطی که در خانه ها و کارگاه های خیاطی مورد استفاده قرار می گیرد از متداول ترین و رایج ترین نوع متر است که کاربردهای فراوانی دارد.

متر فلزی

اگر از مترهای فلزی استفاده می کنید، در حین استفاده باید احتیاط کنید چون اغلب آن ها بعد از بیرون کشیدن ورقه فلزی از درون محفظه اگر رها شوند، به سرعت به درون محفظه خود باز می گردند. ضمنأ مترهای فلزی به طور معمول دارای لبه های تیزی هستند. متر فلزی بسیار شبیه به متر روکش دار پی وی سی است. بدنه فلزی این نوع متر در برابر ضربه مقاوم و از استحکام بالایی برخوردار است. اما به منظور استفاده در محیط های مرطوب توصیه نمی شود.

متر چرخ دار

از متر چرخ دار به منظور اندازه گیری و محاسبه مسافت های طولانی به کار گرفته می شود. این ابزار دارای یک چرخ و یک دسته است که مصرف کننده به راحتی می تواند آن را به حرکت درآورده و مورد استفاده قرار دهد. در برخی از مدل های متر چرخ دار پایه ای در کنار چرخ به کار گرفته شده است که برای زمان استراحت یا محاسبه، چرخ ثابت بماند تا مقایرتی پیدا نشود.

به طور کلی از این نوع متر ها اغلب در کارگاه های عمرانی، نقشه برداری و راه سازی استفاده می شود. همچنین جهت اندازه گیری مسافت کابل ها یا لوله گذاری مورد استفاده قرار می گیرد.

متر خیاطی

این نوع متر را از پلاستیک نرم و انعطاف پذیر می سازند. در ساخت متر خیاطی بدین صورت عمل می شود که دو طرف آن مندرج است، البته که در مدل های قدیمی یک سمت آن اینچ و سمت دیگر آن سانتی متر بود. البته که د حال حاضر دو سمت آن سانتی متر است و این گونه متر ها مرسوم تر هستند. متراژ متر خیاطی 150 سانتی متر یا یک ونیم متر می باشد. در قسمت ابتدایی متر یک سر فلزی تعبیه شده است که به ایستایی و صاف ماندن متر کمک شایانی می کند.

متر مهندسی

این نوع متر به منظور برطرف کردن نیاز مهندسین طراحی شده است. ساخت بدنه آن از پلاستیک یا آلومینیوم می باشد که دسته متر مهندسی معمولی یا به شکل دی (D) است. در مرکز متر دسته چرخان ارگونومیکی برای جمع کردن نوار مدرج تعبیه شده است. این نوار از جنس پارچه یا فلز روکش دار ساخته شده است. اغلب متراژ های مرسوم متر مهندسی، بین 30 تا 50 متر می باشد.

متر فایبرگلاس

متر فایبر گلاس، چنانچه از اسمش مشخص است بدنه آن از نوع فایبر گلاس ساخته می شود. این متر با استحکام و مقاومت بالایی در برابر فرسایش، ضربه و رطوبت دارد. از دیگر ویژگی های این متر می توان به انعطاف پذیری بیشتر نوار مدرج آن اشاره کرد که در شرایط بسیار متنوعی مورد استفاده قرار می گیرد.

متر لیزری

متر لیزری به تازگی به خانواده بزرگ متر ها پیوسته و این نوع متر جزو جدیدترین اعضای این ابزارها شناخته می شود. از نظر عملکرد نسبت به دیگر دسته های متر دقیق تر بوده و کاربری آسان تری دارد و رقیبی جدی برای متر های دستی به شمار می رود. این متر برای محاسبه مسافت های طولانی بسیار پرکاربرد بوده و گزینه مناسبی است.

برای اندازه گیری فواصل طولانی استفاده از متر های دستی دارای دشواری هایی نسبت به متر های لیزری می باشد. به عنوان مثال به منظور استفاده از متر دستی نیاز به دو نفر است اما اندازه گیری با متر لیزری با یک نفر امکان پذیر است. با استناد به ویژگی های گفته شده برای انجام پروژه ها از نظر زمان و نیروی کار صرفه جویی می شود. بسته به مدل و امکانات برخی از متر های لیزری، می توان با استفاده از اپلیکیشن مخصوص بر روی گوشی همراه آن را کنترل کرد. برخی دیگر از این نوع متر ها قابلیت محاسبات ریاضی را دارند.

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خریدمتر و بزرگترین مرکز خرید ابزار های صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp