خرید ابزار رونیکس
مرتب سازی :

سنباده هزارلا

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع سنباده چتری هزارلا

ارسال رایگان

مشاهده بیشتر

ابزارهای گوناگونی در صنعت برای پرداخت کاری و برای سایش مواد گوناگونی چون فلزات، چوب، گچ و... وجود دارد. که یکی از این ابزارهای پر استفاده، سنباده هزارلا می باشد، از این سنباده می توان در انواع عملیات پولیش کاری، سنباده کاری، پرداخت کاری، مات کردن،صیقل دادن، و پلیسه گیری استفاده کرد. در ادامه در مورد سنباده هزارلا بیشتر توضیح خواهیم داد.

سنباده هزارلا چیست؟

از نظر ظاهری سنباده هزارلا در واقع ابزاری است؛ دایره ای و تخت که دور تا دور آن پره ای شکل است و این پره ها همان ورق های سنباده هستند؛ به همین دلیل عموما به این نام شناخته می شود.

همانطور که اشاره شد سنباده هزارلا کاربرد های متنوعی دارد، و می توان آن ها را برای پولیش کاری و پرداخت کاری سطح بیرون یا داخل قطعه استفاده کرد. این سنباده در انواع گریدها ( زبری ) تولید می شوند که در هنگام خرید با توجه به نیاز خود به نرم بودن یا زبر بودن آن توجه کنید.

از سنباده هزارلا می توان به دو روش زیر در دستگاه های مناسب استفاده کرد :

می توان این سنباده را بر روی دستگاه های قابل حمل برقی یا بادی مانند دستگاه سنباده دیواری نصب کرد. به این صورت که پس از انتخاب قطر مورد نیاز سنباده نواری و اندازه شفت دستگاه شما همچنین با در نظر گرفتن زبری سنباده ، سنباده هزارلا خود را انتخاب کنید و سپس روی دستگاه خودتان نصب کرده و در نهایت از آن برای عملیات سایش و پرداخت روی قطعات مورد نظر استفاده کنید.

راه دیگر استفاده از این سنباده ها،نصب روی دستگاه هایی مانند فرزهای پرتابل است که در این صورت می توانیم کاربرد های بیشتر از سنباده نواری را انتظار داشته باشیم و انواع عملیات پرداخت کاری را به روش متحرک می توان روی قطعات بزرگ تر انجام داد.

انواع سنباده هزارلا

 در زیر به دو نوع پر کاربرد این نوع سنباده اشاره می کنیم :

سنباده هزارلا با سوراخ شفت فلزی

این سنباده دارای شفت یا فلنچی فلزی است و پره های آن داری تراکم بیشتری و کیفیت بهتری دارند. به همین دلیل از این سنباده می توان در کارهایی که نیاز به کیفیت بهتر و مقاومت بیشتری است، استفاده کرد.

سنباده هزارلا با سوراخ شفت تفلونی

این نوع سنباده دارای شفت تفلونی است که مقاومت کمتری نسبت به نوع فلزی آن دارد، همچنین این نوع سنباده دارای قیمت پایین تری نیز می باشد.

برخی از مدل های سنباده دارای ورقه های نرم تر و منعطف تری هستند که می توان از آن ها برای سنباده قطعات فرم دار استفاده کرد. برخی دیگر ورقه های غیر قابل انعطافی دارند که از آن ها معمولا برای خشن کاری و براده برداری استفاده می شود. اما پر کاربرد ترین نوع سنباده ها، سنباده هایی با ورقه های نرمی متوسط است که استفاده آن بیشتر از مدل های دیگر می باشد.

راهنمای خرید سنباده هزارلا

در فروشگاه ابزار ماتریس می توانید انواع سنباده هزارلا با برند های مختلف را مشاهده کنید که در ادامه ذکر چند نکته می تواند راهنمای خرید شما باشد :

  • برسی کنید که روی چه جنسی می خواهید کار کنید سپس با توجه به آن میزان زبری سنباده ، نرم بودن یا سخت بودن برگه های سنباده را مشخص کنید.
  • سوراخ شفت سنباده هزارلا را بر اساس اندازه شفت دستگاه خودتان مشخص کنید.
  • فلزی یا تفلنی بودن سنباده را بر اساس نیاز سختی کار خود معین کنید.
  • به برند سنباده هزارلا توجه کنید زیرا که بعضی از مدل های آن ممکن است مناسب کار شما نباشد.
  • بالانس نبودن سنباده هزارلا در دستگاه شما باعث کاهش عمر و بد کارکردن سنباده می شود یا ممکن است روی پولیش کاری شما تاثیر منفی داشته باشد.

نکات ایمنی

لازم به ذکر است که در حین کار کردن با سنباده هزارلا موارد زیر را رعایت کنید :

  • دست ها را از سطح ساینده دور نگه دارید و حتما از دستکش کار و عینک ایمنی یا محافظ صورت جهت جلوگیری از پرتاب پلیسه، استفاده کنید.
  • اطمینان از محکم بسته شدن سنباده و چک دوره ای اتصالات دستگاه
  • از قرارگیری کابل، سیم و تجهیزات غیر ضروری در حین کار یا مسیر رفت و آمد خودداری کنید.
  • در مواقعی که نور کافی وجود ندارد بهتر است از روشنایی موضعی برای دید بهتر در هنگام کار استفاده کنید.
مشاهده بیشتر
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp