فرم نظر سنجی ابزار ماتریس
مرتب سازی :

کولت گیر

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع کولت گیر

ارسال رایگان

مشاهده بیشتر

کلت گیر یکی از ابزارهایی است که در صنعت تراشکاری مورد استفاده قرار می گیرد.کاربرد اصلی این قطعه در دستگاه تراش CNC یا دستگاه CNC می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کلت گیر با ما همراه باشید.

همان طور که می دانید صنعت تراش یکی از بخش های بسیار مهم صنعت است که در آن با استفاده از ابزارهای مختلف از روی قطعه اولیه (خام) براده برداری شده تا قطعه اصلی تولید شود. دستگاه CNC یکی از ابزارهای نسبتا جدید در این صنعت می باشد که با دادن نقشه قطعه، خود دستگاه اقدام به براده برداری و تراش قطعه می کند.

دستگاه تراش خود از چندین بخش تشکیل شده است که هر کدام کاری خاص را انجام می دهد. قطعاتی مثل فرز مستقیما با جسم در تماس هستند که توسط کلت نگهداشته می شود.

کلت یکی از قطعات مهم در دستگاه CNC است که در واقع نوعی گیره و قطعه واسط است که ابزار براده برداری را نگه می دارد.ابزار کولت معمولا درون قطعه ای دیگر به نام کولت گیر نصب می شود که در واقع قطعه ای رابط بین دستگاه و کلت است. همان طور که گفته شد کولت گیر ابزاری نگهدارنده است با شکل استوانه ای که درون گلویی دستگاه CNC نصب می شود.

شکل دنباله کولت گیر به صورت مخروطی است که اندازه ی آن با استفاده از استانداردی مشخص به نام مورس بیان می شود. کولت گیر ها معمولا با مورس های متفاوتی تولید می شود که بسته به نوع و اندازه ی دستگاه می توان از آن ها استفاده کرد.

کولت گیر باید دارای استحکام بسیار بالایی باشد تا در برابر فشار و ضربه مقاومت مناسبی داشته باشد.از این رو برای ساخت کولت گیر معمولا از فولاد استفاده می شود.

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید کولت گیر و بزرگترین مرکز خرید ابزار های صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر
دسته بندی ها

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp