خرید پالت پلاستیکی
مرتب سازی :

دسته قلاویز

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع دسته قلاویز سایز های مختلف

ارسال رایگان

مشاهده بیشتر

دسته قلاویز جزو ابزارها مکمل در هنگام قلاویز کاری است که در واقع ابزاری نگهدارنده برای نگه داشتن و کارکردن با قلاویز دستی و حدیده می باشد.برای آشنایی بیشتر با دسته قلاویز به ادامه مطلب مراجعه کنید.

برای ایجاد رزوه درون یک سوراخ از ابزار قلاویز استفاده می شود که دارای دو نوع دستی و ماشینی است و تفاوت آن ها همان طور که از نام آن مشخص می باشد ، در چگونگی استفاده از آن ها می باشد. به عمل ایجاد رزوه درون سوراخ قلاویز کاری گفته می شود که جزو کارای رایج در محیط های صنعتی و در صنایع مختلف مثل تراشکاری ، قطعه سازی و غیره است.

همان طور که گفته شد قلاویز دستی یکی از انواع قلاویز است که برای استفاده از آن ، از ابزار کمکی به نام دسته قلاویز استفاده می شود. همان طور که گفته شد دسته قلاویز ، برای اتصال قلاویز دستی بوده و برای استفاده دستی مناسب می باشد.

به طور کلی دسته قلاویز از چندین بخش تشکیل شده است :

  • دسته متحرک و جدا شونده
  • دسته ثابت که وظیفه تنظیم فاصله بین فک های دسته قلاویز را نیز برعهده دارد.
  • فک های دسته قلاویز که وظیفه نگه داشتن قلاویز یا برقو را دارد.

فک های دسته قلاویز دارای ساختاری زاویه دار می باشد تا قلاویز دستی یا برقو به خوبی درون آن قرار بگیرد و دچار لغزش یا تغییر جهت نشود. دسته قلاویز به دلیل داشتن فک های متحرک که روی محور توانایی حرکت دارند ، می تواند بازه مختلفی از قلاویزهای دستی را در خود نگه دارند که در هنگام خرید دسته قلاویز باید به بازه کارگیر فک های آن دقت کرد.

به دلیل استفاده از دسته قلاویز در محیط های صنعتی و خشن و همچنین اعمال فشار و نیرو به آن ، دسته قلاویز باید دارای استحکام بالایی باشد از این رو برای ساخت دسته قلاویز معمولا از فلزات سخت مثل فولاد ، کروم وانادیوم یا چدن و آهن استفاده می شود.

دسته قلاویز نیز همانند دیگر ابزارها در اندازه های مختلف با طول ، بازه کارگیری مختلفی تولید می شود که بسته به نوع و ابعاد قلاویز باید انتخاب شود. قسمت دسته ی دسته قلاویز علاوه بر داشتن استحکام مناسب باید خوش دست باشد تا باعث خستگی دست در حین کار نشود. همچنین در قسمت دسته ، شیارهایی وجود دارد که از لغزش دست جلوگیری می کند.

از دسته قلاویز می توان برای اتصال برقو دستی به آن استفاده کرد از این رو به دسته قلاویز ، دسته برقو نیز گفته می شود. از دسته قلاویز یا دسته برقو معمولا در محیط های صنعتی و کارگاهی و جاهایی که در آن از قلاویز دستی یا برقو دستی استفاده می شود ، استفاده می شود.

خرید اینترنتی دسته قلاویز

امروزه دسته قلاویز نیز همانند قلاویز توسط شرکت های مختلف با شکل های مختلف در ابعاد متفاوت تولید می شود که این تفاوت ها بعث ایجاد تفاوت در قیمت دسته قلاویز می شود.

در هنگام خرید دسته قلاویز باید به موراد زیر دقت کرد تا محصول خریداری شده کیفیت و کارایی لازم را داشته باشد:

  • بازه کارگیر
  • جنس بدنه
  • ابعاد

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید قلاویز و دسته قلاویز و بزرگترین مرکز خرید ابزار های صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا
دسته بندی ها

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp