فرم نظر سنجی ابزار ماتریس
مرتب سازی :

تیغ فرز اره ای

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع تیغ فرز اره ای

ارسال رایگان

مشاهده بیشتر

فرز اره ای یکی از انواع فرز است که از آن برای برش و ایجاد شیارهای مختلف با قطر های متفاوت استفاده می شود.

صنعت تراشکاری یکی از بخش های بسیار مهم صنعت است که وابستگی دیگر صنایع به آن این اهمیت را چندین برابر می کند. تراشکاری صنعتی است که در آن با استفاده از تراش یا براده برداری قطعه خام ، قطعه مورد نظر و نهایی ساخته می شود. صنعت تراشکاری خود از بخش های متعددی تشکیل شده است که در هر کدام ابزار و دستگاه خاص مختص به همان بخش مورد استفاده قرار می گیرد.

فرز کاری یکی از قسمت های تراشکاری است که در آن اصلی ترین ابزار یا دستگاه ، دستگاه فرز cnc می باشد که خود از قسمت های مختلفی با وظایف متفاوت تشکیل شده است.

فرز بخشی از دستگاه فرز cnc است که وظیفه اصلی آن براده برداری و بار برداری از روی قطعه خام می باشد. فرز تراشکاری نیز همانند دیگر ابزارها دارای تنوع بسیار بالایی از نظر مدل و شکل ظاهری است که هر یک مناسب برای کاربردی خاص می باشد.

فرز اره ای یکی از انواع فرز است که به دلیل داشتن آج یا دندانه در قسمت لبه خود و بهره گیری از این دندانه ها برای براده برداری با نام فرز اره ای خوانده می شود. فرز اره ای دارای ساختاری دیسکی شکل می باشد و همان طور که گفته شد در قسمت لبه خود دارای تعدادی زیادی دندانه یا آج می باشد که عمل براده برداری و براده برداری برعهده این دندانه ها می باشد.

در فرز اره ای های مختلف نوع دندانه و همچنین قطر و ضخامت خود فرز اره ای می تواند متفاوت باشد که بسته به نیاز و نوع براده برداری باید انتخاب و خریداری شود. همان طور که گفته شد فرز اره ای دارای ساختار دیسکی شکل بوده و برای اتصال آن به دستگاه فرز cnc باید از ابزار کمکی دنباله فرز اره ای استفاده کرد. دنباله فرز اره ای قطعه ای واسط بین گیره دستگاه cnc و فرز اره ای می باشد.

برای ساخت فرز اره ای از متریال های بسیار سخت مثل فولاد یا آلیاژی از فولاد مثل hss و hss-e استفاده می شود تا سختی و استحکام فرز اره ای بیشینه باشد. نوعی از فرز اره ای با نام فرز اره ای الماسه شناخته می شود که در ساخت آن از الماس یا تنگستن کاربایت استفاده شده است.

نکته مثبت فرز اره ای الماسه ، داشتن مقاومت بالا در برابر حرارت و همچنین داشتن سختی بسیار مناسب است که می توان با استفاده از آن عمل براده برداری را از روی متریال های سخت مثل فولاد و انواع فلزات انجام داد.

خرید اینترنتی فرز اره ای

امروزه فرز اره ای توسط شرکت های داخلی و خارجی مختلفی و با کیفیت های متفاوت تولید و عرضه می شود که این تنوع در کیفیت باعث ایجاد تنوع در قیمت فرز اره ای شده است.

در هنگام خرید فرز اره ای باید به موراد زیر دقت کرد تا فرز خریداری شده کارایی و کیفیت لازم را داشته باشد:

  • نوع دندانه
  • جنس بدنه
  • صخامت و قطر

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید فرز اره ای و بزرگترین مرکز خرید ابزار های صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر
دسته بندی ها

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp