مرتب سازی :

میخ پرچ

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع میخ پرچ اندازه های مختلف

ارسال رایگان

مشاهده بیشتر

در برخی از صنایع نیاز به داشتن اتصالاتی است که بتوانیم دو صفحه را به طور دائم به هم وصل کنیم. برای اتصال این صفحات از میخ پرچ استفاده می شود. یکی از قابلیت های استفاده از میخ پرچ هنگامی است که اتصال را برقرار کرده ایم و می خواهیم آن دو صفحه را بچرخانیم بدون اینکه آسیبی به اتصال وارد شود. در این موقعیت بهترین گزینه استفاده از میخ پرچ است. اصطلاحأ پرچ ‌کردن به معنای پهن‌ کردن سر میخ کوبیده ‌شده‌ است طوری که نتوان آن را از جایش بیرون کشید.

پرچ کاری بر خلاف اتصال پیچ و مهره به عنوان یک اتصال دائم به ‌شمار می ‌رود و باید از اتصال پرچ زمانی استفاده کنیم که دیگر نیازی به جداسازی قطعات از یکدیگر نباشد.

دستگاه پرچ‌ کن به وسیلهٔ میخ‌ پرچ عملیات پرچ ‌کاری را انجام می‌دهد. برای استفاده از میخ پرچ، ابتدا با استفاده از مته‌ای مناسب، سطح قطعه موردنظر را سوراخ کرده و سپس با استفاده از دستگاه پرچ، دو جسم را بهم پرچ می کنیم. پروسه پرچ کاری به عملیاتی گفته می‌شود که در آن دو یا چند قطعه ( صفحه ) به وسیله یک قطعه واسطه به نام پرچ به یکدیگر متصل می‌گردند.

به منظور انجام عملیات پرچ کاری لازم است که در ابتدا هر دو قطعه که احتیاج است به یکدیگر متصل گردند، سوراخ شوند و سپس پرچ از سوراخ ایجاد شده عبور داده شود، سپس با فشردن سر قفل پرچ به کمک دستگاه پرچ کن اتصال بین دو قطعه انجام شود.

اغلب اتصالاتی که توسط پرچ و میخ های پرچ انجام می شود به دو شکل کلی اعمال می شود.

  • اتصال لبه به لبه
  • اتصال مشترک

میخ پرچ دارای انواع و اقسام مختلف با سایز های متنوع تولید و عرضه می شود.

  • میخ پرچ شانه دار
  • میخ پرچ افشان
  • میخ پرچ ضربه ای یا چکشی
  • میخ پرچ توپر یا دائم
  • میخ پرچ نیمه پر
  • میخ پرچ توخالی
  • میخ پرچ قارچی
  • میخ پرچ لوله ای

میخ پرچ آلومینیومی یا ضد زنگ

اغلب میخ پرچ ها از متریال فلزی همچون فولاد، فولاد ضد زنگ، آلومینیوم، مس، برنج ساخته می شوند. به دلیل ساختار میخ پرچ ها می توان از آن ها در محیط های مرطوب و صنایعی که در این محیط های به فعالیت می پردازند مناسب است.

از میخ پرچ در اتصالات ورق های فلزی، پروفیل ها، صنایع کشتی سازی، اسکلت های فلزی و غیره استفاده می شود. برای استفاده از میخ پرچ، ابتدا با استفاده از مته‌ ای مناسب، سطح جسم را سوراخ نمایید و سپس با استفاده از دستگاه پرچ دو قطعه را به هم پرچ کرد.

اغلب میخ پرچ ها در بسته های مختلف از جمله بسته های 500 تایی در بازار به چشم می خورند. مقاومت میخ پرچ ها را بر اساس حداقل مقاومت کششی بر واحد نیوتن و حداقل مقاومت برشی بر واحد نیوتن محاسبه می کنند.

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید میخ پرچ و بزرگترین مرکز خرید ابزارهای صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp