مرتب سازی :

ماژیک و متال مارکر

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع ماژیک وایت برد و ماژیک متال مارکر

ارسال رایگان

مشاهده بیشتر
ماژیک وایت برد Luxor مشکی

ماژیک وایت برد Luxor مشکی

% 5
 • 26,460 تومان
 • 25,200 تومان
ماژیک بزرگ LUXOR مشکی

ماژیک بزرگ LUXOR مشکی

% 5
 • 83,160 تومان
 • 79,200 تومان
ماژیک بزرگ LUXOR قرمز

ماژیک بزرگ LUXOR قرمز

% 5
 • 98,280 تومان
 • 93,600 تومان
ماژیک متال مارکر SAKURA آبی

ماژیک متال مارکر SAKURA آبی

% 5
 • 86,940 تومان
 • 82,800 تومان
ماژیک متال مارکر SAKURA سبز

ماژیک متال مارکر SAKURA سبز

% 5
 • 87,696 تومان
 • 83,520 تومان
ماژیک وایت برد Snowman قرمز

ماژیک وایت برد Snowman قرمز

% 5
 • 90,720 تومان
 • 86,400 تومان
ماژیک وایت برد Snowman مشکی

ماژیک وایت برد Snowman مشکی

% 5
 • 75,600 تومان
 • 72,000 تومان
ماژیک pentel سبز

ماژیک pentel سبز

% 5
 • 75,600 تومان
 • 72,000 تومان
ماژیک pilot-قرمز

ماژیک pilot-قرمز

% 5
 • 75,600 تومان
 • 72,000 تومان

ماژیک pilot مشکی

% 5
 • ناموجود

ماژیک pentel مشکی

% 5
 • ناموجود

ابزارهای متنوعی برای نوشتن یا علامت گذاری وجود دارد. یکی از این ابزارهای پر استفاده ماژیک است، ماژیک ها ابزاری ضروری هستند که در صنایع مختلف برای اهداف نام گذاری، علامت گذاری و شناسایی استفاده می شوند. ماژیک ها به نام های مارکر و نشانگر هم شناخته می شوند. در ادامه، تاریخچه، انواع، و کاربردهای ماژیک ها را بررسی خواهیم کرد.

درباره ماژیک

ماژیک یک ابزار نوشتاری است که ساختار آن، یک مخزن استوانه ای شکل حاوی جوهر و نوک نمدی می باشد. از ماژیک برای ایجاد علائم روی سطوح مختلف استفاده می شود. ماژیک به طور گسترده ای برای نوشتن بر روی کاغذ، مقوا، پلاستیک، فلز، شیشه و مواد دیگر استفاده می شود.

همچنین در صنایع مختلف از جمله هنر، طراحی، تولید، آموزش و ساخت و ساز و صنعت استفاده می شوند. آن ها در سبک ها، اندازه ها و رنگ های متنوعی وجود دارند که آنها را به ابزارهای همه کاره ای تبدیل می کند که می توانند برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

تاریخچه ماژیک

تاریخچه ماژیک های به اوایل قرن بیستم باز می گردد، به طوری که اولین ماژیک در 1910 میلادی توسط لی نیومن اختراع شد که به شکل یک استوانه پر از جوهر بود که این جوهر به نوک نمدی منتقل می شد.

چند سال بعد بنجامین پاسکاچ قلم مویی اسفنجی شکل که با رنگ های مختلف پر می شد را در سال 1926 ثبت اختراع کرد. در سال 1944 Walter J. De Groft)) والتر جی دی گرافت، ماژیکی که در آن جوهر مایع قرار داشت را ساخت. در طی سال ها با پیشرفت تکنولوژی و مواد، ماژیک ها تکامل یافته اند تا طیف وسیعی از انواع و ویژگی ها را امروزه شاهد باشیم.

انواع ماژیک های

ماژیک های انواع مختلفی دارند که هر کدام برای کاربردها و محیط های خاصی طراحی شده اند. برخی از رایج ترین انواع ماژیک ها عبارتند از:

ماژیک وایت برد (white board)

از محبوب ترین نوع ماژیک ها، ماژیک وایت برد می باشد، همانطور که از اسم آن مشخص است مناسب برای تخته سفید است، اما کاربرد آن فقط به تخته سفید منتهی نمی شود و کاربردهای فراوانی دارد. از این ماژیک برای استفاده بر روی تخته های سفید و سایر سطوح غیر متخلخل مانند شیشه و فلز هم استفاده می شود. این ماژیک به اندازه ای پر استفاده است که در برخی از مراکز مانند مراکز آموزشی از جمله دانشگاه، مدرسه و... عضوی جدایی ناپذیر محسوب می شوند.

از ویژگی های خوب این ماژیک می توان به رنگدهی مناسب و عمر مطلوب، اشاره کرد. آنها از جوهری استفاده می کنند که به راحتی با یک پاک کن یا پارچه خشک، پاک می شوند.

متال مارکر (metal maker)

ماژیک فلزات یا متال مارکر ماژیک های مناسب نوشتن یا نشانه گذاری روی سطوح فلزی می باشند. از این ماژیک می توان روی فلزهای سرد یا داغ، استفاده کرد و پاک نمی شود. این ماژیک ها برای مقاومت در برابر دماهای بالا و محیط های سخت طراحی شده اند. آنها معمولاً برای نشانه گذاری فلز، پلاستیک و سایر سطوح سخت مناسب هستند.

در کل متال مارکر ها اغلب در محیط های صنعتی و در فعالیت هایی که علامت گذاری دائمی، ضد آب و مقاوم در برابر محو شدن مورد نیاز است استفاده می شوند. این ماژیک در انواع رنگ ها از جمله سفید، نقره ای، طلایی، سبز، قرمز و مشکی تولید می شوند.

ماژیک معمولی (غیر وایت برد)

از ماژیک دائمی یا Permanent برای ایجاد نوشته های دائمی یا نیمه دائمی روی یک شی استفاده می شود. و قادر به نوشتن سطوح مختلف از کاغذ گرفته تا فلز و سنگ است. ماژیک دائمی یا پاک نشو بدلیل خاصیت پاک نشدن جوهر آن از روی سطوح، کاربرد بیشتری در صنعت دارند. به طوری که جوهر آن ها در شرایط مطلوب مدت زیادی روی شی باقی می ماند. از این جهت ماندگاری بالاتری نسبت به ماژیک وایت برد دارند.

ماژیک های دائمی یا Permanent از نظر عرض نوشتاری (ضخامت نوک) مدل های مختلفی دارند که از این جهت می توان آن ها به صورت زیر طبقه بندی کرد:

ماژیک های معمولی

پر استفاده ترین مدل ماژیک غیروایت برد مدل معمولی است نوک آن دارای ضخامتی بین 3 تا 4 میلی متر است.

ماژیک های بزرگ

این ماژیک ها بزرگ تر از مدل های معمولی هستند و حجم جوهر بیشتری دارند. ضخامت نوک این مدل معمولا بین 8 تا 14 میلی متر است. برخی از مدل های آن قابل شارژ هستند به طوری پس از تمام شدن جوهر آن می توان آن را با جوهر جدید تعویض کرد.

این ماژیک ها مناسب برای کارهای سنگین از جمله صنایع تولید، حمل و نقل، ساخت و ساز، لوله کشی و صنایع برق و .. هستند.

ماژیک کوچک (سی دی نویس)

ماژیکی کوچک و جمع جور که به آن اصطلاحا سی دی نویس هم می گویند. این ماژیک ها اغلب برای نوشتن بر روی سی دی یا دی وی دی استفاده می شوند. اما کاربردهای آن ها فقط به لوح های فشرده (CD) منتهی نمی شود. و در زمینه های دیگری از جمله نوشتن دستور پزشک روی داروها، نوشتن روی قطعات کوچک و سایر سطوح استفاده کرد.

این ماژیک ها معمولا دارای دو سر با ضخامت نوشتاری متوسط (0.4 میلی متر) و نازک (0.1 میلی متر) هستند. از ویژگی خوب آن ها می توان به سریع خشک شدن و مقاومت جوهر آن ها حتی در برابر شست و شو می باشد.

موارد استفاده از ماژیک در صنعت

ماژیک ها در طیف گسترده ای از کاربردها در صنایع مختلف، از تولید و ساخت و ساز گرفته تا کارهای خانگی و کوچک استفاده می شوند. آنها معمولا برای موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرند:

علامت گذاری و شناسایی : ماژیک های به طور گسترده برای اهداف علامت گذاری و شناسایی، از جمله علامت گذاری محصولات، ماشین آلات و قطعات استفاده می شود.

کنترل کیفیت : ماژیک برای اهداف کنترل کیفیت از جمله تایید یا مرجوع کالا، استفاده می شود.

ایمنی و هشدار : از ماژیک برای علامت گذاری مناطق خطرناک، شناسایی تجهیزات ایمنی و نشان دادن خطرات احتمالی استفاده می شود.

نتیجه

در نتیجه، ماژیک ابزاری ضروری هستند که در صنایع مختلف برای اهداف علامت گذاری، نشانه گذاری و شناسایی استفاده می شود. این وسیله در طیف وسیعی از انواع و رنگ ها تولید می شوند که هر کدام برای کاربردها و محیط های خاص طراحی شده اند. از مزایای ماژیک ها می توان به دوام، انعطاف پذیری، سهولت استفاده و مقرون به صرفه بودن آنها اشاره کرد. ماژیک ها را چه برای امور صنعتی، چه برای کارهای خانگی، کاربردی هستند.

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید ماژیک و متال مارکر و بزرگترین مرکز خرید ابزار های صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp