مرتب سازی :

مگنت لیفتر (بالابر مغناطیسی)

قیمت و خرید آنلاین انواع مگنت لیفتر، مگنت مغناطیسی، مگنت جرثقیل

 

مشاهده بیشتر
مگنت لیفت 600 کیلو گرم برند METALIFT شگفت انگیز

مگنت لیفت 600 کیلو گرم برند METALIFT

% 6
  • 14,439,600 تومان
  • 13,614,480 تومان
مگنت لیفت 1 تن  برند METALIFT شگفت انگیز

مگنت لیفت 1 تن برند METALIFT

% 6
  • ناموجود

با پیشرفت علم و تکنولوژی ابزارهای به وجود آمدند که به کمک آن عمل جابه جایی وسایل سنگین در کارهای صنعتی راحت تر و سریع تر از قبل اتفاق می افتد. یکی از این ابزارها، مگنت لیفتر می باشد. این وسیله با استفاده از آهنربای قوی و ایجاد خاصیت مغناطیسی جابه جایی بارهای سنگین از جمله ورق های فولادی، دستگاه های صنعتی، قالب های پرس و دیگر وسایل سنگین را آسان تر کرده است. در ادامه برای آشنایی بیشتر با نحوه کار، تاریچه و کاربرد مگنت لیفتر با ابزار ماتریس همراه باشید.

مگنت لیفتر چیست؟

مگنت لیفتر (Lifting Magnet) یک آهنربای مغناطیسی قوی است که برای بلند کردن و جابجایی اجسام سنگین استفاده می شود. به گونه ای که این ابزار به یک سیستم بالابر متصل شده و پس از روشن شدن، قطعات فلزی را جذب میکند. مگنت لیفتر را معمولاً در صنایعی مانند ساخت وساز، کارگاهای تولید و هرجایی که نیاز به جا به جایی بار سنگین باشد، می توان استفاده کرد. این ابزار به نام های دیگر لیفتر مگنت، مگنت مغناطیسی، مگنت لیفت و مگنت بالابر هم شناخته می شود.

مگنت لیفتر چگونه کار می کند؟

مگنت لیفتر با ایجاد یک میدان مغناطیسی قوی عمل می کند به طوری که اجسام آهنی مانند آهن، فولاد و نیکل را جذب کرده و آن ها را محکم نگه می دارد. این ابزار از یک هسته آهنی تشکیل شده است که توسط سیم پیچی احاطه شده است.

با جابه جایی اهرم آن مگنت فعال شده و جریان الکتریکی از سیم پیچ عبور می کند و میدان مغناطیسی در اطراف آهنربا ایجاد می شود. شدت میدان مغناطیسی با مقدار جریانی که از سیم پیچ می گذرد نسبت مستقیم دارد. این بدان معنی است که هرچه جریان بیشتری از سیم پیچ عبور کند، آهنربا قوی تر می شود.

تارخچه مگنت لیفتر

تاریخچه بلند کردن بارها به وسیله آهنربا به قرن نوزدهم باز می گردد که اولین آهنرباهای مغناطیسی ساخته شدند. این الکترومغناطیس های اولیه عمدتاً در تلگراف و آزمایش های اولیه الکتریکی استفاده می شدند. تا قرن بیستم بود که این فناوری به اندازه کافی پیشرفت کرد تا مگنت لیفتر را به اندازه کافی قدرتمند برای بلند کردن اجسام سنگین ایجاد کند. اولین مگنت لیفتر در دهه 1930 ساخته شد و برای بلند کردن ضایعات فلزی در یک انبار زباله استفاده شد.

کاربرد مگنت لیفتر

امروزه مگنت لیفترها در صنایع مختلفی از ساخت و ساز گرفته تا تولید و معدن مورد استفاده قرار می گیرند. در صنعت ساختمان از مگنت لیفترها برای جابجایی تیرهای فولادی سنگین و سایر اجسام فلزی بزرگ استفاده می شود. در صنعت تولید از مگنت لیفترها برای جابجایی ماشین آلات سنگین، اجناس تولیدی و سایر تجهیزات استفاده می شود. در صنعت معدن از مگنت لیفترها برای جابجایی سنگ های بزرگ و سایر مواد استفاده می شود.

مزایای مگنت لیفتر

یکی از بزرگترین مزایای مگنت لیفترها کارایی آنهاست. آنها می توانند اجسام سنگین را به سرعت و به راحتی و بدون نیاز به نیروی انسانی زیاد یا سایر تجهیزات سنگین بلند کنند. این نه تنها در زمان صرفه جویی می کند، بلکه خطر آسیب به کارگران را نیز کاهش می دهد. همچنین باعث افزایش راندمان کاری شده و هزینه های ناشی از جابه جایی را کاهش می دهد.

معایب مگنت لیفتر

با این حال، مگنت لیفترها برای بلند کردن نیز محدودیت هایی دارند. آنها فقط می توانند اجسام آهنی را بلند کنند، به این معنی که برای جابجایی مواد غیر آهنی مانند آلومینیوم یا مس مناسب نیستند. نوع برقی آن هم وجود دارد که به یک منبع انرژی الکتریسیته، متصل می شوند. که در مواردی می تواند محدودیت محسوب شود. علاوه بر این، استفاده از مگنت لیفتر در صورت عدم استفاده صحیح می تواند خطرناک باشد. اگر مگنت به درستی به جسم متصل نشود یا منبع تغذیه از کار بیفتد، جسمی که بلند می شود می تواند سقوط کند و باعث آسیب شود.

با پیشرفت تکنولوژی انواع مختلفی از مگنت لیفترها تولید می شوند که هر کدام برای کاربردهای خاصی طراحی شده اند. به عنوان مثال، مگنت لیفترهای دایره ای برای بلند کردن اجسام گرد یا استوانه ای طراحی شده اند، در حالی که مگنت لیفترهای مستطیل شکل برای بلند کردن اجسام مسطح یا مستطیلی مناسب تر هستند. همچنین مگنت لیفتری وجود دارد که برای استفاده در محیط های شدید مانند زیر آب یا برای محیط هایی با دمای بالا طراحی شده است.

برای افزایش عمر مگنت لیفتر می توانید پس از استفاده مقداری سطح آن را به گریس یا روغن آغشته کنید که دچار زنگ زندگی نشود. همچنین برای محافظت از قطب های مغناطیسی دستگاه می توانید پس از استفاده آن را روی تخته ی چوبی قرار داده تا حالت کالیبره خود را حفظ کند.

به طور کلی، مگنت لیفترها بخش مهمی از صنعت مدرن هستند که جابه جایی اجسام سنگین را راحت تر کرده است و استفاده از آنها احتمالاً در آینده گسترش خواهد یافت. با ادامه پیشرفت فناوری، استفاده از آهنرباها حتی کارآمدتر و ایمن تر می شود و آنها را به ابزاری با ارزش تر در صنایع مختلف تبدیل می کند. از ساخت و ساز گرفته تا تولیدات، مگنت ها بخش مهمی از صنعت هستند.

فروشگاه ابزارماتریس مرجع تخصصیخرید مگنت لیفترو بزرگترین مرکز خرید ابزار های صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر
دسته بندی ها

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp