مرتب سازی :

دسته بکس

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع دسته بکس جغجغه ای و کشویی

ارسال رایگان

مشاهده بیشتر

آچار بکس دارای یک دسته مخصوص بوده که از دو نوع اصلی تشکیل می شود. بکس با دسته معمولی و بکس با دسته جغجغه ای که اصلی ترین تفاوت دسته بکس معمولی با دسته جغجغه ای این است که در حین کار زمانی که یک پیچ را با آچار بکس معمولی باز یا بسته می کنیم در هر زاویه باید آن را بیرون آورده و زاویه آچار را عوض کنیم. اما در آچار جغجغه ای نیاز به بیرون آوردن آچار برای تغییر زاویه نیست. بنابراین استفاده از آچار جغجغه ای به مراتب ساده تر بوده و سرعت کار ما را بالا می برد.

به طور کلی دسته بکس به شش نوع تقسیم می شود.

دسته بکس معمولی یا دسته بکس ال

به منظور سریع تر و بهتر باز کردن پیچ و مهره ها از آچار بکس استفاده می شود. دسته بکس ال معمولی ترین نوع دسته است که برای آچار بکس استفاده می شود.

دسته بکس جغجغه ای

آچار جغجغه نوعی آچار با مکانیزم هرزگردی برای راحتی کار کردن در شرایط نامناسب است. این نوع آچار به طور ساده از یک چرخ دنده و یک یا دو ضامن فنردار تشکیل شده است.

دسته بکس کشویی

دسته بکس کشویی از جنس آلیاژ کروم وانادیوم بوده که دارای بدنه سخت کاری و حرارت داده شده می باشد که باعث افزایش مقاومت آن در برابر ضربه و حرکت های چرخشی می شود. از دسته بکس کشویی برای باز و بسته کردن انواع مختلف بکس استفاده می شود و مزیت آن نسبت به دسته بکس جغجغه ای در این است که با این دسته بکس می توان نیروی بیشتری وارد کرد.

دسته بکس کشویی برای کار های مکانیکی و مشاغل دیگر تعمیر کاری بسیار مناسب است. در دو طرف این دسته بکس دو عدد خار قرار دارد که از خارج شدن درایو از دسته جلوگیری می کند. مزیت استفاده از آچار بکس نسبت به آچار های معمولی این است که بکس ها پیچ یا مهره را به طور کامل در بر می گیرند و با آن ها می توان نیروی بسیار بیشتری نسبت به آچار های رینگی وارد کرد و پیچ و مهره ها را باز و بسته کرد.

از دیگر ویژگی های این دسته بکس، حرکت طولی و چرخشی سری بکس است که باعث می شود طول گشتاوری متغیر بوده و شما در هر طول دلخواهی که در نظر دارید سری بکس را حرکت دهید.

دسته بکس هندلی

به دلیل شکل ظاهری خاصی که دارد به بکس هندلی مشهور می باشد. به دلیل همین شکل خاص می توان نیروی بیشتری برای چرخاندن پیچ و مهره به آن وارد آورد. این دسته بکس ساختار فلزی مستحکمی دارد و برای جلوگیری از خوردگی و زنگ ‌زدگی از آلیاژی فولادی و ضدزنگ ساخته شده است.

دسته بکس مادگی

دسته بکس مادگی از نظر ظاهری بدین صورت می باشد که دارای یک حفره در بالای دسته خود بوده که می توان ابزار دیگر به آن متصل کرد.

دسته بکس طرح پیچ گوشتی

دسته بکس طرح پیچ گوشتی از لحاظ کاربردی دقیقأ عین بقیه دسته هاست، فقط از نظر ظاهری دارای یک دسته پلاستیکی شکا بوده که باعث می شود بهتر در دست جای گیرد و از عرق کردن دست یا لیز خوردن دسته جلوگیری می کند.

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید دسته بکس و بزرگترین مرکز خرید ابزارهای صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر
دسته بندی ها

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp