مرتب سازی :

میل راهنما

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع میل راهنما قالب

ارسال رایگان

مشاهده بیشتر

میل راهنمای قالب مدل T

 • 57,887 - 313,824 تومان

میل راهنمای قالب مدل P

 • 52,689 - 7,831,261 تومان

میل راهنمای قالب مدل C

 • 230,231 - 4,283,678 تومان

میل راهنمای قالب مدل F

 • 271,466 - 1,262,292 تومان

میل راهنمای قالب مدل FL

 • 758,054 - 8,966,412 تومان

میل راهنمای قالب مدل S2

 • 166,567 - 794,647 تومان

میل راهنمای قالب مدل S

 • 114,542 - 1,521,087 تومان

میل راهنما جزو قطعات بسیار حیاتی در قالب می باشد که وظیفه ی آن همان طور که از نام آن مشخص می باشد، هدایت (راهنمایی) فک قالب می باشد. برای آشنایی بیشتر با میل راهنما به ادامه مطلب رجوع کنید.

همان طور که گفته شد ، میل راهنما جزو قطعات پر استفاده در صنعت قالب سازی می باشد. قالب به طور کلی دارای دو فک اصلی می باشد که اجزا قالب روی آن قرار می گیرد. برای تولید قطعات دقیق و با کیفیت این دو فک باید به صورت درست و صحیح روی هم قرار بگیرد. برای قرار گیری صحیح فک های قالب ، از قطعه میل راهنما استفاده می شود که دارای انواع مختلفی مثل میل راهنما P ، میل راهنما T و پین کج می باشد.

میل راهنما باید دارای استحکام بسیار بالایی باشد تا در برابر ضربه، سایش و اصطکاک مقاومت بالایی داشته باشد و به مرور زمان و در استفاده های طولانی مدت دچار مشکل ، تغییر شکل و حتی شکستگی نشود.به همین دلیل برای ساخت میل راهنما از فلزات مقاوم مثل فولاد استفاده می شود.

انواع مختلف میل راهنما :

 1. میل راهنما T
 2. میل راهنما P
 3. پین کج

کاربرد انواع میل راهنما :

 1. میل راهنما P برای قالب های پلاستیک مورد استفاده قرار می گیرد.
 2. میل راهنما T برای قالب های فلزی یا سنبه ماتریس مورد استفاده قرار می گیرد.

میل راهنما P و میل راهنما T روی بدنه ی خود دارای تعدادی شیار می باشد که در واقع مکانیزم روان کاری آن میل راهنما می باشد.در واقع درون این شیارها گیریس یا روغن قرار می گیرد و به مرور زمان از درون آن خارج می شود تا اصطکاک بین بوش و میل راهنما به حداقل برسد.

وجود این مکانیزم روان سازی باعث افزایش طول عمر و بهبود عملکرد میل راهنما می شود.

در اکثر مواقع میل راهنما به صورت کاملا عمودی روی کفشک ها نصب می شود اما نوعی میل راهنما به صورت زاویه دار روی کفشک نصب می شود که به آن میل راهنما کج یا پین کج گفته می شود.

میل راهنما معمولا در اندازه های مختلف ساخته می شود که بسته به اندازه ی قالب و همچنین کاربرد باید آن را انتخاب کرد.

خرید اینترنتی میل راهنما :

در هنگام خرید میل راهنما باید به طول ، قطر و جنس میل راهنما دقت کرد تا میل راهنما نهایت کارایی را داشته باشد. معمولا قسمت انتهایی میل راهنما دارای قسمتی پله ای شکل می باشد تا میل راهنما به خوبی در جای خود قرار بگیرد.

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید میل راهنما قالب و بزرگترین مرکز خرید ابزار های صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp