خرید پالت پلاستیکی
مرتب سازی :

آچار سه نظام

مشاهده قیمت و خرید آنلاین انواع سه نظام دریل و دستگاه تراش

مشاهده بیشتر

آچار سه نظام نوعی آچار کمکی برای باز و بسته کردن سه نظام است.نوعی آچار سه نظام با نام ، آچار سه نظام دستگاه شناخته می شود که از آن برای باز و بسته کردن ابزار روی سه نظام دستگاه تراش استفاده می شود.

در دستگاه هایی مثل دریل و دستگاه تراش ، یکی از قطعات بسیار مهم که وظیفه ی آن نگهداشتن قطعه یا ابزار است ، قطعه ای به نام سه نظام است که وظیفه ی آن نگه داشتن ابزار و در دستگاه تراش وظیفه ی آن نگهداشتن قطعه ای است که روی آن ماشین کاری می شود. به طوری کلی سه نظام دارای سه یا چند عدد فک می باشد که مستقیما با جسم در تماس بوده و وظیفه ی آن ها نگهداشتن قطعه یا ابزار است.

نوعی سه نظام با نام سه نظام آچاری شناخته می شود .دلیل این نام گذاری ، استفاده از آچار سه نظام برای باز و بسته کردن و تنظیم فاصله ی بین فک های سه نظام می باشد.

آچار سه نظام دارای دو نوع کلی می باشد:

  • آچار سه نظام دستگاه تراش برای باز و بسته کردن سه نظام دستگاه تراش
  • آچار سه نظام دریل برای باز و بسته کردن سه نظام دستگاه دریل

آچار سه نظام دریل

این نوع آچار ، از دو قسمت اصلی زیر تشکیل شده است:

  • دسته برای انتقال نیرو به آچار
  • بخش دندانه ها یا کارگیر ، برای انتقال نیرو به دندانه های سه نظام

آچار سه نظام دریل معمولا در اندازه های مختلف تولید می شود که بسته به اندازه و نوع سه نظام مورد نظر باید انتخاب شود.

آچار سه نظام دستگاه تراش

آچار سه نظام دستگاه تراش از دو بخش زیر تشکیل شده است:

  • دسته برای انتقال نیرو
  • کارگیر برای انتقال نیرو به سه نظام

کارگیر سه نظام دستگاه تراش به صورت چهارگوش بوده و در اندازه های مختلف ساخته می شود که متناسب با سه نظام دستگاه تراش باید انتخاب شود.

برای ساخت آچار سه نظام معمولا از فلزات مستحکم مثل فولاد استفاده می شود تا مقاومت آن در برابر فشار و ضربه بیشینه باشد. همچنین برای افزایش سهولت در هنگام کار کردن با آچار سه نظام ، قسمت دسته ی آچار سه نظام به صورت متحرک ساخته می شود.

مزیت استفاده از آچار سه نظام برای باز کردن سه نظام دستگاه تراش یا سه نظام دریل ، جلوگیری از آسیب دیدن دندانه های سه نظام می باشد. امروزه شرکت های مختلفی در زمینه تولید آچار سه نظام فعالیت می کنند که محصولات تولید شده توسط آن ها دارای کیفیت های متفاوت می باشد. این تفاوت در کیفیت باعث اختلاف قیمت آچار سه نظام های موجود در بازار می شود.

در هنگام خرید آچار سه نظام باید به موراد زیر دقت کرد:

  • نوع آچار سه نظام
  • اندازه آچار سه نظام
  • جنس بدنه
  • ابعاد

فروشگاه ابزار ماتریس مرجع تخصصی خرید آچار سه نظام و بزرگترین مرکز خرید ابزارهای صنعتی و تخصصی میباشد. برای یافتن محصول مورد نظرتان از باکس جستجو استفاده نمایید.

مشاهده بیشتر
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا
دسته بندی ها

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید

whatsapp